Kwartalnik tańczy z Akademią Tańca

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Kwartalnik tańczy z Akademią Tańca

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Ale też w wodzie... Bo temat przewodni "Kwartalnika Chojnickiego" to właśnie taniec.

Tym razem w auli LO im. Filomatów Chojnickich spotkali się wszyscy miłośnicy lokalnego wydawnictwa pt. „Kwartalnik Chojnicki”, który wydaje Miejska Biblioteka Publiczna.

W kawiarnianym otoczeniu i nastroju można było nie tylko powertować czasopismo, ale także posłuchać autorów artykułów, które zostały zamieszczone w tym numerze.

W telegraficznym skrócie zawartość przedstawił redaktor naczelny Kazimierz Jaruszewski, a mikrofon gościom oddawała Anna Lipińska, dyrektorka biblioteki.

Tym razem tematem przewodnim były Chojnice i taniec, a jeden z tekstów dotyczył szkoły tańca Akademia Tańca „Piętro Wyżej”, której założycielem i prowadzącym jest Jacek Czapiewski. - Sam jestem absolwentem tej szkoły sprzed dziesięciu lat i jest mi bardzo miło, że mogę znów się tu znaleźć - mówił. - To tutaj znalazłem inspirację dla tego, co dzisiaj robię i bardzo jestem wdzięczny, że obrałem dzięki temu swoją drogę.

Ilustracją tego, jak kształci Akademia Tańca, był pokaz Olivii Kwapisz i Dominika Czapiewskiego, ośmioletnich tancerzy, którzy na parkiecie spisywali się w różnych rodzajach tańca tak, że publiczność siedziała oczarowana.

Można było dowiedzieć się, czym zajmuje się stowarzyszenie „Dworek Polski”, którego przedstawiciele pojawili się w auli w szlacheckich strojach, tworząc bardzo malowniczą grupę.

O ciekawym projekcie licealistów, którzy ruszyli tropem przedwojennych mieszkańców Chojnic narodowości żydowskiej, opowiedziała uczennica Agata Schulz, a Czesław Skajewski, mistrz witrażu z Chojnic przypomniał swoje realizacje dla różnych kościołów i nie tylko w Polsce. Można je też zobaczyć na zdjęciach w „Kwartalniku”.

Obecni podczytywali, słuchali i wzdychali, że szkoda, że ta lektura zdarza im się tylko raz na kwartał, bo chętnie zaglądaliby do niej częściej. Ale cóż, dotowane przez urząd czasopismo ma taką właśnie częstotliwość wydawania i na razie na nic innego się nie zanosi.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.