Kwartalnik Chojnicki znów do czytania. Zajrzyjcie tam!

Czytaj dalej
Fot. nadesłane MBP
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Kwartalnik Chojnicki znów do czytania. Zajrzyjcie tam!

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

To wydawnictwo miło wziąć do ręki i miło na nie popatrzeć. Na dodatek zawiera sporo interesujących tekstów i zdjęć. Czego chcieć więcej?

Jest dostępny kolejny numer „Kwartalnika Chojnickiego”, który przynosi kolejną porcję regionalnych wieści z różnych dziedzin. Czasopismo ukazuje się nadal z godną podziwu regularnością, a jak podliczył redaktor naczelny Kazimierz Jaruszewski, do tej pory na jego łamach ukazało się ok. 300 artykułów, zaś publikowało tu ok. setki autorów!

W niezmienionej szacie graficznej, z wielką liczbą kolorowych zdjęć, „Kwartalnik” ma swoich zagorzałych fanów, którzy czekają na każdy kolejny numer i nie mogą się go doczekać, bo przecież częstotliwość wydawania nie przypomina pendolino, a raczej wiekową ciuchcię...

Jakby nie było, znowu jest co czytać, a motyw przewodni ostatniego numeru to młodzież. Specjalistą w tej materii jest Michał Karpiak, który młodzieżowe projekty pilotuje w ramach Fundacji Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej, a poletko doświadczalne ma w Samorządnym Centrum Młodzieżowym.

Młodzi mają różne pasje, jedną z nich jest sport, a wcale nie niszową dyscypliną - boks. O niej pisze Jacek Klajna, przedstawiając klub Boxing Team Marcina Gruchały.

Jak to wygląda w szkole, jak tam sprawdza się samorząd uczniowski, można się dowiedzieć z artykułu Anny Kowalkowskiej o samorządzie w ZSP nr 1.

W dziale Kronika chojnicka czytelnicy mogą sobie przypomnieć i poczytać o najważniejszych wydarzeniach, m.in. o wizycie w Chojnicach wybitnej pisarki Magdaleny Tulli, o 31. nr. „Zeszytów Chojnickich”, feriach w bibliotece, kwalifikacji wojskowej w Chojnicach, publikacji z okazji 25-lecia samorządu czy o chojnickich krótkofalowcach.

W dziale historycznym znajdziemy wspomnienie o ks. Teofilu Borzyszkowskim, o pierwszym otwartym wykładzie w Chojnicach, o ks. Edwardzie Zawiszewskim i o Janie Zalewskim z Gockowic, który jak nikt inny leczył zwierzęta, zwłaszcza konie...

Kazimierz Jaruszewski tym razem wyprawił się na Zbrzycę i stwierdził, że da się ona lubić, a o tym dowiadujemy się z jego tekstu w dziale „Chojnice i okolice”. Emilia Kalitta przedstawia kolejną artystkę z Chojnic - tym razem bohaterką cyklu „Oficyna artystyczna” jest fotografka Marta Potulska.

Miejskiej Bibliotece Publicznej wypada pogratulować udanego dziecka. A możemy o nie pytać nie tylko tu, także w Promocji Regionu Chojnickiego i w sklepiku z pamiątkami na Starym Rynku. Jest bezpłatne!

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.