Kursy zawodowe i kursy prawa jazdy dla 166 uczniów z brodnickiego CKZiU

Czytaj dalej
Fot. Starostwo w Brodnicy
Katarzyna Pomianowska

Kursy zawodowe i kursy prawa jazdy dla 166 uczniów z brodnickiego CKZiU

Katarzyna Pomianowska

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy będą mogli jeszcze lepiej szkolić swoje umiejętności - a to dzięki nowemu wyposażeniu jakie trafiło do placówki.

"Nie pracuję dla pieniędzy, to pieniądz pracuje dla mnie” - to projekt realizowany w bieżącym i przyszłym roku szkolnym.
Nowy sprzęt, nowi ludzie, nowe metody nauczania

- Projekt jest realizowany od września br. Został zatrudniany personel, rekrutowani są uczestnicy, na studia podyplomowe kierowani są nauczyciele. Kupowane jest wyposażenie szkolnych pracowni zawodowych, m.in. sprzęt kuchenny, komputerowy, oprogramowanie

.

Szkoły objęte wsparciem to: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy oraz Zespół Szkół w Jabłonowie Pomorskim - informuje Przemysław Majchrzak, rzecznik Starostwa Powiatowego w Brodnicy.

Przed kilkoma dniami, do szkoły trafił kompaktowy ciągnik marki New Holland serii T4S o mocy 65 KM z symulatorem pracy i nawigacji. Maszynę przekazali dyrektorowi - przedstawiciele władz powiatu.

Ciągnik został zakupiony za kwotę 154 tys. 980 złotych, stanowiącą część wkładu własnego Powiatu Brodnickiego w realizację projektu pn. „Nie pracuję dla pieniędzy, to pieniądz pracuje dla mnie”.

Powiat - organ nadzorczy dołożył się do zakupów

- Środki na ten cel pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego i dystrybuowane są w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość realizowanego projektu wynosi 1 mln 969 tys. 786, 80 zł, z czego 15 proc. to wkład własny Powiatu Brodnickiego - dodaje rzecznik.

Projekt - oprócz zakupu ciągnika rolniczego z symulatorem pracy i nawigacji obejmuje także realizację dodatkowych zajęć pozalekcyjnych z zakresu kształcenia zawodowego, m.in. kwalifikacyjnych kursów zawodowych i kursów prawa jazdy kategorii B oraz B+E dla uczniów, w których weźmie udział 166 osób.

Jednym z zadań prowadzonych w ramach projektu jest dofinansowanie studiów podyplomowych dla nauczycieli kształcenia zawodowego oraz doradców zawodowych.

Zaplanowany został też zakup wyposażenia pracowni zawodowych dla szkół.

Katarzyna Pomianowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.