Małgorzata Stempinska

Kupujesz, ale już nie punktujesz w Payback

Kupując książki w Empiku nie nabijemy już punktów Payback. Fot. (mz) Kupując książki w Empiku nie nabijemy już punktów Payback.
Małgorzata Stempinska

Empik i Allegro wycofują się z programu lojalnościowego Payback. Z kolei Bank Zachodni WBK nie będzie już wydawał nowych kart.

Pani Agata z Bydgoszczy punkty w programie Payback zbiera od czterech lat.

- Najczęściej nabijam je sobie za paliwo na stacji benzynowej. Tam też kupuję gazety, bo bardzo często dają kupony na dodatkowe punkty. Z kolei po książki jeżdżę do Empiku, a na Allegro zawsze kupuję wiele prezentów na gwiazdkę. Nie zawsze na rachunkach widać jaki jest stan moich punktów. Dlatego też na bieżąco kontroluję to w internecie. Już raz je wymieniłam na żelazko. Teraz zbieram na torbę podróżną. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że jak w każdym programie lojalnościowym przelicznik punktów jest kosmiczny. Jednak skoro podczas zakupów i tak mi się nabijają, to dlaczego miałabym z tego nie skorzystać? Dlatego też celowo wybieram sklepy, gdzie mogę użyć kartę Payback - opowiada nasza Czytelniczka.

Będą mieć swój program lojalnościowy

Już wkrótce pani Agata nie będzie mogła zbierać punktów robiąc zakupy w Empiku i na Allegro. W Empiku punkty będą nabijane na karty Payback do 16 sierpnia. Dotyczy to też sklepu internetowego empik.com.

Decyzja o wyjściu Epiku z Payback jest efektem zmiany strategii marki.

- Zdecydowaliśmy się na prowadzenie własnych działań przywiązujących odbiorców do Empiku, opartych na specjalnych zniżkach i ofertach promocyjnych, a nie na kolekcjonowaniu punktów - zaznacza Monika Marianowicz, rze-cznik Empik Sp. z o.o.

Jak dodaje, program pod nazwą „Mój Empik” wystartuje 17 sierpnia tego roku, zarówno w salonach, jak i na empik.com.

Będzie to innowacyjna platforma, która pozwoli na bardzo precyzyjne dotarcie do odbiorcy ze indywidualizowaną ofertą dopasowaną do jego zainteresowań i oczekiwań czytelniczych, muzycznych, filmowych, itd. - Na koncie „Mój Empik” uczestnicy będą tworzyć własne listy prezentów, biblioteczkę posiadanych książek, filmów, płyt i gier, i dzielić się nią z innymi. Będą mieć także nieograniczony dostęp do ponad 7 tysięcy darmowych e-booków - zdradza Monika Marianowicz.

Ponad 900 partnerów

Z kolei punkty Payback za zakupy w aplikacji mobilnej Allegro będzie można zbierać do 31 lipca 2016 roku.

- Wszystkie punkty zebrane do tego czasu zostaną zachowane na kontach użytkowników i będzie je można wymieniać na nagrody w sklepie Payback i u partnerów programu - zapewnia Michał Bonarowski, Senior PR Brand Manager Allegro.pl

Allegro nie podaje jednak powodów wycofania się z programu Payback.

Natomiast od 1 sierpnia br. Bank Zachodni WBK nie będzie wydawał nowych kart Payback. Na karty wydane dotychczas nadal będą naliczane punkty Payback. - Wynika to ze zmiany koncepcji programów lojalnościowych, nad którymi obecnie pracujemy. Karty Payback, które będą traciły ważność w najbliższych miesiącach, będą wznawiane jako karty Payback - informuje Ewa Krawczyk z Biura Prasowego Banku Zachodniego WBK.

Krzysztof Pilaszek, Communications Manager Payback Polska, zaznacza, że niektórzy partnerzy po zrealizowaniu zakładanych celów lub w wyniku indywidualnej decyzji kończą współpracę z Payback. - To naturalny element naszego biznesu, choć rozumiemy, że może być trudny dla naszych uczestników, którzy przyzwyczaili się do robienia zakupów w określonym miejscu. Nam także jest w takich sytuacjach przykro - mówi Krzysztof Pilaszek.

Jak dodaje, zakończenie współpracy między Allegro i Em-pikiem a Payback nie ma wpływu na codzienne funkcjonowanie programu. Działa on na dotychczasowych zasadach, oferując uczestnikom możliwość zbierania punktów u blisko 900 partnerów.

Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.