Jolanta Zielazna

Kujawsko-pomorskie starzeje się i wyludnia! Prognozy demografów nie zostawiają wątpliwości

Prognoza na 2030 rok. Mapa po lewej pokazuje dynamikę zmian liczby mieszkańców w gminach. Mapa po prawej - udział seniorów (65 plus) w ogólnej liczbie Fot. źródło: Urząd Statystyczny w Bydgoszczy Prognoza na 2030 rok. Mapa po lewej pokazuje dynamikę zmian liczby mieszkańców w gminach. Mapa po prawej - udział seniorów (65 plus) w ogólnej liczbie mieszkańców
Jolanta Zielazna

Ubędzie nas i mocno się zestarzejemy. W 2030 roku, czyli już za 12 lat, liczba mieszkańców Kujawkso-pomorskiego zmaleje o ponad 3 proc. Będzie za to dużo więcej seniorów.

Ubędzie nas i mocno się zestarzejemy. W 2030 roku, czyli już za 12 lat, liczba mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego zmaleje o ponad 3 proc. Będzie więcej seniorów.

Pokazuje to najnowsza prognoza GUS, przygotowana dla wszystkich gmin. Pierwszy raz taką prognozę GUS zrobił w ubiegłym roku - odniósł ja na poziom gmin i skrócił perspektywę do 2030 roku.

O sytuacji w gminach regionu - w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Jolanta Zielazna

Emerytury, renty, problemy osób z niepełnosprawnościami - to moja zawodowa codzienność od wielu, wielu lat. Ale pokazuję też ciekawych, aktywnych seniorów, od których niejeden młody może uczyć się, jak zachować pogodę ducha. Interesuje mnie historia Bydgoszczy i okolic, szczególnie okres 20-lecia międzywojennego. Losy niektórych jej mieszkańców bywają niesamowite. Trafiają mi się czasami takie perełki.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.