Kujawskie Nowalijki, czyli smacznie i zdrowo

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Nawrocki
Dariusz Nawrocki

Kujawskie Nowalijki, czyli smacznie i zdrowo

Dariusz Nawrocki

Sporo się wczoraj działo w Kruszwicy. Już po raz czwarty odbyły się tutaj Kujawskie Nowalijki.

- Jak żyć długo, zdrowo i szczęśliwe? Myślę, że znaleźliśmy na to pewien sposób. Przede wszystkim trzeba zdrowo się odżywiać, ale i prowadzić zdrowy styl życia. Dlatego też na tegorocznych Kujawskich Nowalijkach oprócz wspaniałych, zdrowych potraw pojawił się również element sportowy, bieg nowalijkowy - podkreśla Dariusz Witczak, burmistrz Kruszwicy.

Zawodnicy biegli na 10 kilometr. Zawody wygrał Marcin Gralak z Inowrocławia.

W trakcie pikniku rywalizowały również, choć przy kuchennych stołach, panie z KGW. Panie z Pierania zdominowały konkurencje na najlepsze potrawy. Zwyciężyły w konkursie na nowalijkową przystawkę, nowalijkowy sernik oraz danie fit. Najpiękniejsze stoisko stworzyły pani z KGW Rzepowo. Specjalne wyróżnienie otrzymało KGW Lisewo Kościelne. Koła Gospodyń Wiejskich brały również udział w konkursie na najlepszy obiad z gęsiny. Najsmaczniejszą zupę przygotowały panie z KGW Lisewo Kościelne, a najpyszniejszą potrawę - ich koleżanki z KGW Ludzisko.

Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.