Kujawianka jedzie do Warty

Czytaj dalej
Fot. Mateusz Bosiacki
ss

Kujawianka jedzie do Warty

ss

Po trzecioligowcach w weekend rozgrywki wznowią drużyny niższych lig w regionie oraz jedenastki włocławskiej A klasy.

Trzecioligowy jedynak Kujawianka jedzie do Poznania na mecz z wiceliderem Wartą. Gospodarze rozpoczęli wiosnę fatalnie od porażki w Środzie Wielkopolskiej i z pewnością będą chcieli przed własną widownią zrehabilitować. Izbiczan czeka więc trudna przeprawa i trudno przypuszczać, aby na stadionie Warty zdobyli pierwszy w sezonie wyjazdowy punkt.

Walkę o utrzymanie rozpoczyna czwórka drużyn IV ligi. Przed sporą szansą wzbogacenia punktowego dorobku w meczu z Promieniem Kowalewo staną piłkarze z Brześcia. Goście wyraźnie odstają, a w meczach wyjazdowych dotychczas nie zdobyli punktu. Podopieczni Billego Abbota, o ile nie zlekceważą rywala, nie powinni mieć kłopotów.

Trudniej o punktową zdobycz będzie piłkarzom Sadownika, którzy podejmą rezerwy pierwszoligowego Zawiszy Bydgoszcz. Wiele w tym spotkaniu zależeć będzie od tego w jakim składzie goście przystąpią do pojedynku. Ich atutem to dobre przygotowanie kondycyjne.

Dwie pozostałe ekipy z tereny włocławskiego zagrają na boiskach rywali. Włocłavia w Solcu Kujawskim zmierzy się z jednym z faworytów rozgrywek Unią i trudno jest spodziewać optymistycznych wieści zwłaszcza, że gospodarze wzmocnili skład. O potrzebne do utrzymania punkty Orlęta walczyć będą w Inowrocławiu z Cuiavią. Podopieczni trenera Wiesława Borończyka nie są w tym pojedynku bez szans na punktową zdobycz.

Sporo emocji będzie na boiskach piątoligowych zwłaszcza, że dwukrotnie dojdzie do pojedynków drużyn ze ścisłej czołówki. Trzecie w tabeli LTP Lubanie podejmie wicelidera Gopło Kruszwica. Gospodarze w tym sezonie u siebie nie stracili punktu, a kolejna wygrana oznacza awans na drugą pozycję. Atut gości to najlepsza defensywa w grupie (tylko 12. straconych goli), która jednak doznała sporego osłabienia (kontuzja bramkarza Tomasza Młynarka).

Kujawiak Kowal (czwarty w lidze) jedzie do klasyfikowanej za nim Noteci Gębice z zamiarem rewanżu za nieoczekiwaną porażkę 0:1 na własnym boisku. Trzykrotnie dojdzie do spotkań o derbowym charakterze. Imponujący skutecznością w sparingach Lider jedzie do Piotrkowa Kujawskiego. Wło-cławianie są faworytem zwła-szcza, że chcą jak najszybciej oderwać się od strefy spadkowej. Mień podejmie ostatnie w tabeli Wzgórze Raciążek, a będzie to zarazem debiut w meczu o punkty nowych szkoleniowców obydwu ekip. Najbardziej wyrównana wydaje się trzecia derbowa para. Zdrój i GKS mają tyle samo punktów. Gospodarze przed rundą wiosenną poważnie się wzmocnili co może mieć znaczenie dla przebiegu meczu.

Szansę na wygraną ma Victoria zwłaszcza, że zespół z Barcina niczym specjalnym nie imponuje. Zagra prawdopodobnie bez kilku doświadczonych piłkarzy, którzy w ostatnim pojedynku jesieni zarobili kartki. Start jedzie do Janowca gdzie o punkty łatwo nie jest. W Victorii, w meczu o punkty, zadebiutuje Rafał Lisota.

Pierwsze cztery zespoły włocławskiej A klasy rozpoczną rundę rewanżową spotkaniami wyjazdowymi. Najtrudniejsze zadanie przed Piastem i Skrwą, które grać będą z rywalami zza przysłowiowej miedzy.

Tym razem, po wycofaniu się z rozgrywek Lecha Dobre pauzuje Kujawiak Kruszyn. Zgodnie z regulaminem mecz zweryfikowany jako walkower, a konto jedenastki z Kruszyna powiększy się o trzy punkty.

Grzegorz Oleradzki

ss

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.