(mm/ip, AIP)dzial.sportowy@pomorska.pl

Kubica zajrzy na Mazury

Kubica zajrzy na Mazury Fot. archiwum "Gazety Pomorskiej"
(mm/ip, AIP)dzial.sportowy@pomorska.pl

PZM Rajd Polski to nowa nazwa polskiej rundy Mistrzostw Świata FIA, której organizatorem jest Polski Związek Motorowy.

Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach 30 czerwca-3 lipca. Zawodnicy będą mieli do pokonania 21 odcinków specjalnych o długości 306 kilometrów, a cała trasa liczy 1253 km.

- Wszystkie przygotowania przebiegają zgodnie z harmonogramem, a budżet rajdu jest zabezpieczony. Od 11 lat, kiedy podpisaliśmy umowę z władzami Warmii i Mazur mamy stałą bazę w Mikołajkach, stałą sympatię mieszkańców pięknego regionu i coraz lepsze odcinki specjalne. W ubiegłym tygodniu Michèle Mouton zapoznała się z trasami oesów i wszystkie proponowane przez nas zmiany zostały zaakceptowane - stwierdził Andrzej Witkowski, prezes Polskiego Związku Motorowego.

Po raz piąty (1973, 2009, 2014, 2015, 2016) w historii jedna z rund światowego championatu zostanie rozegrana w naszym kraju, a po raz czwarty wśród mazurskich jezior. Prezes PZM poinformował również o zaproszeniu Roberta Kubicy jako gościa rajdu oraz potwierdził start w rajdzie mistrza Europy Kajetana Kajetanowicza, dla którego będzie to debiut w Mistrzostwach Świata.

W ubiegłym roku Rajd Polski dostał żółtą kartkę przez nie zawsze właściwe zachowanie kibiców. - Ta sytuacja nie może się powtórzyć. Dlatego zmieniamy system zabezpieczenia rajdu. Do 1500 wzrosła liczba osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo - dodaje Witkowski.

Autor: (mm/ip, AIP)

(mm/ip, AIP)dzial.sportowy@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.