(kad)

Ktoś wyrzucił psa z samochodu w Myślęcinku

Jeśli poznajecie psiaka, skontaktujcie się z azylem dla zwierząt. Fot. nadesłane Jeśli poznajecie psiaka, skontaktujcie się z azylem dla zwierząt.
(kad)

Pracownicy schroniska poszukują właściciela, który w tak okrutny sposób postanowił pozbyć się siedmioletniej suczki.

Pani Marlena kilka dni temu spacerowała z córką po Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku. Tuż obok nich zatrzymał się ciemny samochód, z którego wyrzucono niewielkiego psa. Jego właściciele odjechali, pozostawiając przestraszone zwierzę na pastwę losu. - Pani Marlena zaopiekowała się suczką i przywiozła ją do nas - mówi Izabella Szolginia, dyrektor bydgoskiego schroniska dla zwierząt. - Niestety, nie zdążyła zanotować numeru rejestracyjnego auta ani jego marki. Dlatego apelujemy do mieszkańców: Jeżeli Państwa sąsiad miał psa, który wyglądał jak suczka ze zdjęcia, a nagle przestał się z nim pojawiać na spacerach, prosimy by skontaktowali się ze schroniskiem.

Nie każdy wie, że porzucenie zwierząt jest przestępstwem. A to nie pierwszy taki przypadek w naszym mieście. Kilka lat temu do podobnego zdarzenia doszło przy ul. Toruńskiej. Wówczas udało się namierzyć właściciela, który tłumaczył potem, że psiak... gubił zbyt dużo sierści w domu i dlatego musiał się go pozbyć. - Zaledwie przed kilkoma dniami przy Grunwaldzkiej przechodzień znalazł porzucone w kartonie dwa beżowe, malutkie szczeniaki - opowiada Szolginia. - Były wystraszone, ale na szczęście nic im się nie stało.

Wyrzucona w Myślęcinku suczka jest w dobrej formie. Ma ponad siedem lat i tęskni za domem. - Nawet człowiek mało zorientowany wie, że w Bydgoszczy jest schronisko dla zwierząt - uzupełnia Szolginia. - Jeżeli ktoś nie może już opiekować się swoim czworonogiem, powinien znaleźć mu nowy dom, a w ostateczności go do nas przywieźć. Nie trzeba zostawiać zwierzęcia na środku ulicy lub przywiązywać bez opieki.

Obecnie w schronisku znajduje się 308 zwierząt.

(kad)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.