Który skrzywdziłeś... [komentarz]

Czytaj dalej
Fot. Piotr Smolinski
Hanka Sowińska

Który skrzywdziłeś... [komentarz]

Hanka Sowińska

Sięgam po tytuł wiersza Czesława Miłosza (powtórzony w pierwszym wersie, a całość brzmi: „Który skrzywdziłeś człowieka prostego”), bo nie potrafię spokojnie myśleć o tym, co pokazano w programie „Uwaga” w TVN.

Który skrzywdziłeś... [komentarz]
Filip Kowalkowski Hanka Sowińska, autorka komentarza.

Redakcja ujawniła bestialskie traktowanie podopiecznych ośrodków w Trzciance i Czchowie. Przebywają w nim osoby, które los szczególnie dotknął - chorzy na Alzheimera. Gdyby nie odwaga reporterek, które zatrudniły się w tych placówkach, dramat starych, schorowanych i bezbronnych ludzi jeszcze by trwał. Ujawnione przez dziennikarki praktyki głodzenia podopiecznych, upokarzania, stosowania tortur psychicznych i fizycznych dowodzą nie tylko zwyrodnienia tych, których opiece powierzono tylu chorych. Pokazują też, że mamy przepisy, które w takich przypadkach kompletnie się nie przydają. Mało tego - po ujawnieniu sprawy urzędnicy mówią o procedurach i ośrodków nie zamykają. A powinni to zrobić od ręki!

Hanka Sowińska

Zawodowe zainteresowania: zdrowie, medycyna, organizacja ochrony zdrowia, historia medycyny; historia ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych dziejów Bydgoszczy; udział w pracach różnych gremiów, których zadaniem jest ocalenie tego, co prof. Gerard Labuda nazywał "strumieniem wieków".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.