Kto zrobi ulicę Grunwaldzką w Bydgoszczy? Wiemy więcej!

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Agata Kozicka

Kto zrobi ulicę Grunwaldzką w Bydgoszczy? Wiemy więcej!

Agata Kozicka

Kto zrobi ulicę Grunwaldzką w Bydgoszczy? Siedem firm powalczy o podpisanie kontraktu na budowę ulicy.

We wtorek otwarto koperty z przetargu na remont ul. Grunwaldzkiej. - Teraz przed komisją jest zadanie dokładnej analizy złożonych ofert - podaje Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. - Sprawdzenie ich poprawności. Analiza pod kątem tzw. omyłek pisarskich, rachunkowych oraz innych, co najważniejsze niepowodujących istotnych zmian w treści oferty. Sprawdzenie podpisów złożonych pod ofertami, czy złożyły je osoby uprawnione do reprezentowania danego wykonawcy.

Odrzucone będą też na tym etapie oferty zawierające rażąco niską cenę w stosunku do średniej ceny ofert lub do wartości zamówienia.

To, niestety, może trochę potrwać - nawet kilka tygodni. - Same kosztorysy ofertowe zawierają ponad tysiąc pozycji do tego należy dodać ich opisy. Później czas na składanie wyjaśnień. Szacujemy, że wyłonimy wykonawcę w ciągu kilku tygodni - zdradza Kosiedowski.

Dwa etapy przetargu

Wcześniej ze względu na strategiczne znaczenie inwestycji dla miasta, zamówienie zostało podzielone na dwa etapy. - Finalnie wyłoniliśmy siedem podmiotów o największym doświadczeniu i zapleczu technicznym. Firmy zostały zaproszone do złożenia ofert.
Przypomnijmy w lutym tego roku została podpisana umowa na dofinansowanie rozbudowy ulicy Grunwaldzkiej z funduszy europejskich. Warta ponad 150 mln zł inwestycja uzyskała dofinansowanie na poziomie 113 mln złotych.

Najważniejsza trójka inwestycji

Przebudowa ul. Grunwaldzkiej obok budowy linii tramwajowej w ulicy Kujawskiej, jak również budowy przedłużenia Trasy Uniwersyteckiej jest największym miejskim przedsięwzięciem, które będzie realizowane w najbliższych latach.
Projekt przewiduje budowę dwóch jezdni jednokierunkowych po dwa pasy ruchu w obu kierunkach na całym odcinku od Węzła Zachodniego do wylotu miasta. Dodatkowo na odcinku od ulicy Skośnej do ulicy Flisackiej w kierunku centrum miasta powstanie trzeci pas ruchu przeznaczony jedynie dla autobusów komunikacji publicznej. Konieczna będzie również przebudowa wszystkich skrzyżowań z ulicami poprzecznymi. Zakończenie inwestycji zostało zaplanowane na drugą połowę roku 2019.

Oferty złożyło siedem firm:

Agata Kozicka

Zajmuję się w pracy tematyką drogową, komunikacją, transportem - drogowym, kolejowym i lotniczym. Jestem poza tym miłośniczką roweru, ekologicznego i zdrowego (co zwykle idzie w parze) stylu życia i też o tych sprawach piszę dla Gazety Pomorskiej. A do tego od dzieciństwa fotografuję i również w ten sposób relacjonuję wydarzenia. Kocham Bydgoszcz, moje miasto rodzinne, chociaż uwielbiam podróżować! I wprawdzie ciągle coś drażni mnie w Bydgoszczy, widzę, że czegoś tu brakuje, że czasem wkurza mnie, że tutaj "para idzie w gwizdek", to z końca świata wrócę i tak do Bydgoszczy!

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.