Kto zdobędzie tytuł Rowerowej Stolicy Polski? Bydgoszcz jednym z kandydatów

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Sławomir Bobbe

Kto zdobędzie tytuł Rowerowej Stolicy Polski? Bydgoszcz jednym z kandydatów

Sławomir Bobbe

Bydgoszcz bierze w swoje ręce ogólnopolską rywalizacje rowerzystów i organizuje „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Do zabawy zgłosiło się już 25 polskich miast, a to dopiero początek.

Dwa lata temu zawieszono rywalizację w European Cycling Challenge, zabawy do której włączyły się setki rowerzystów z całej Europy. Bydgoszczanie w ECC zajęli znakomite, trzecie miejsce w Europie. Włosi, którzy byli organizatorami przedsięwzięcia nie byli jednak w stanie dłużej organizować zawodów na taka skalę (zajmowała się tym niewielkie komórka w urzędzie miasta w Bolonii) i ECC przeszło do historii. By wykorzystać entuzjazm rowerzystów miasto stworzyło rok temu aplikację na smartfony Aktywna Bydgoszcz.

Program, który zliczał przejechane kilometry rowerzystom (ale także te pokonane przez biegaczy, chodziarzy, rolkarzy, a nawet narciarzy i pływaków) zbierał skrajne opinie. Z jednej strony miejska aplikacja spotkała się z zainteresowaniem użytkowników (tym bardziej, że za pokonane kilometry można było otrzymać sięgające 25 procent zniżki w s klepach i punktach usługowych). Powszechnie jednak narzekano, że część treningów nie jest zapisywana, co frustrowało tych, którzy kolekcjonowali punkty. W dodatku nie można było (i nadal nie będzie można) importować przejechanych tras z najpopularniejszych w naszym kraju aplikacji sportowych - Endomondo, Garmina czy Stravy).

Teraz jednak aplikacja ma dostać drugie, „ogólnopolskie” życie.

Przeczytaj dalszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.