Kto osądzi byłego prokuratora rejonowego z Włocławka? Na razie nie ma chętnych

Czytaj dalej
Fot. wa
Małgorzata Goździalska

Kto osądzi byłego prokuratora rejonowego z Włocławka? Na razie nie ma chętnych

Małgorzata Goździalska

Minęły trzy miesiące od skierowania do sądu aktu oskarżenia przeciwko Piotrowi S., byłemu prokuratorowi rejonowemu, a jeszcze nie ma nawet terminu rozprawy, bo kolejni sędziowie wnoszą o wyłączenie z orzekania.

Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy sporządziła akt oskarżenia przeciwko Piotrowi S. , byłemu prokuratorowi rejonowemu z Włocławka w czerwcu br. Były prokurator rejonowy z Włocławka został oskarżony o kierowanie autem w stanie nietrzeźwym. Na takiej jeździe został przyłapany dwa lata temu. Został zatrzymany na ul. Polnej we Włocławku, gdy wracał z rozprawy sądowej, gdzie był oskarżycielem w sprawie karnej. Zatrzymanie nie było przypadkowe. Pojawiły się bowiem podejrzenia, że w sądzie prokurator nie był trzeźwy. Wezwany został nawet do sądu policyjny patrol z alkotestem, ale gdy dotarł na miejsce, prokuratora Piotra S. już nie było. Ale podejrzenia dotyczące stanu nietrzeźwości Piotra S. potwierdziły się w trakcie kontroli drogowej . Badanie wykazało, że miał 0,6 promila alkoholu we krwi.

Piotr S. został wówczas zawieszony w czynnościach. A Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy wszczęła śledztwo, które zakończyło się skierowaniem do Sądu Rejonowego we Włocławku aktu oskarżenia. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwym grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch.

Tymczasem kolejni sędziowie Sądu Rejonowego we Włocławku złożyli oświadczenia wnosząc o wyłączenie z orzekania w sprawie Piotra S. Dlaczego to robią? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.