Kto naprawi ulicę Glinki w Bydgoszczy Ta sama firma

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Mateusz Mazur

Kto naprawi ulicę Glinki w Bydgoszczy Ta sama firma

Mateusz Mazur

Kada-Bis nie rezygnuje z dokończenia przebudowy ulicy.

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wypowiedział umowę firmie Kada-Bis, która przeprowadzała remont ulicy Glinki na odcinku od Szpitalnej do Bydgoskich Przemysłowców. Przypomnijmy, że mieszkańcom szczególnie zależało na remoncie skrzyżowania ze Szpitalną, gdzie podczas obfitych opadów deszczu woda zalewała niemal cały odcinek ulicy i sięgała nawet do pasa.

Drogowcy swoją decyzję tłumaczyli rażącymi naruszeniami warunków umowy. Chodziło o niedostosowanie się do projektu przez pracowników Kada-Bis. Rzekomo firma nie wyraziła również chęci naprawy usterek. Wykryto bowiem, że warstwa asfaltu położona na podbudowie jest za cienka. Z kolei za gruba okazała się warstwa ścieralna, po której poruszają się pojazdy. Prawdopodobnie nową nawierzchnię trzeba będzie ułożyć od nowa.

W grudniu drogowcy zapowiedzieli, że w ciągu miesiąca ogłoszą przetarg, podczas którego wybiorą nowego wykonawcę. Miał on wykonać wszystkie poprawki.

- Zależy nam na krótkich terminach realizacji robót, ale nie kosztem jakości. Budujemy drogi z myślą, o tym, by służyły bydgoszczanom przez długi czas - mówił wówczas Maciej Gust, zastępca dyrektora ZDMiKP.

Minął ponad miesiąc, a przetargu dalej nie ma. Okazuje się jednak, że wcale nie musi zostać ogłoszony. Jak udało nam się ustalić firma Kada-Bis wyraziła chęć ponownego wykonania prac na ulicy Glinki.

- W tej chwili jesteśmy w trakcie prowadzenia pertraktacji z dotychczasowym wykonawcą inwestycji. W związku z tym, do czasu zakończenia rozmów, trudno mi się wypowiedzieć, co do naszych dalszych kroków - powiedział nam Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Firma Kada-Bis potwierdza, że prowadzi negocjacje z ZDMiKP. - Rozmawiamy o tym, co moglibyśmy zrobić dla zarządu dróg. Poza tym naszym obowiązkiem było wykonanie prac brukarskich i wodno-kanalizacyjnych, a nawierzchnią zajmowała się wynajęta firma zewnętrzna - twierdzi Adam Kaniewski, prezes zarządu Kada-Bis.

Rozmowy pomiędzy obiema stronami dotyczą także przedłużenia gwarancji. Jeśli firma i zarządca drogi dogadają się, to Kada-Bis będzie dalej odpowiadać za wszystkie prace, jakie będą wykonywane przy ulicy Glinki.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.