Kto może studiować w szkole o. Rydzyka

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Maciej Czerniak

Kto może studiować w szkole o. Rydzyka

Maciej Czerniak

Pełnomocnik ds. równego traktowania wierzy toruńskiej WSKSiM w to, że uczelnia nie dyskryminuje niewierzących kandydatów na studia.

„W wykazie dokumentów wymaganych w toku rekrutacji znajduje się punkt wskazujący na konieczność dostarczenia opinii proboszcza. Jest on jednakże opatrzony gwiazdką odsyłającą do przypisu, w którym stwierdza się, iż z powodów światopoglądowych, szczegóły pozostają do indywidualnego uzgodnienia z władzami WSKSiM.” - to fragment pisma Adama Lipińskiego, rządowego pełnomocnika ds. społeczeństwa obywatelskiego i równego traktowania.

Pełnomocnik odniósł się w ten sposób do interpelacji posła Nowoczesnej Grzegorza Furgo. Parlamentarzysta skierował do premier Beaty Szydło pytanie, m.in. o to, czy polski rząd akceptuje dyskryminację studentów z powodów religijnych.

Chodzi o informatykę medialną, nowy kierunek studiów, który został otwarty w październiku w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Uczelnia, w której o. Tadeusz Rydzyk jest rektorem, prowadziła rekrutację ogłaszając, że kierunek ma dofinansowanie Unii Europejskiej. Wysokość dotacji na nowe kierunki studiów, które uczelni przyznało Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, wyniosła 475 tys. zł.

Czy obowiązek dołączenia w rekrutacji na studia zaświadczenia od proboszcza to dyskryminacja z powodów religijnych? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Maciej Czerniak

W Gazecie Pomorskiej zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Tym, co w mojej pracy najbardziej mnie pociąga i codziennie zadziwia, jest fakt, że najciekawsze historie zawsze pisze życie. Bywają bardziej niezwykłe od scenariuszy filmów. Nie tylko sensacyjnych.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.