DARK, TOMdzial.sportowy@pomorska.pl

Kto, kogo przechytrzy i wygra

Kto, kogo przechytrzy i wygra Fot. Paweł Skraba
DARK, TOMdzial.sportowy@pomorska.pl

Składy w głowach trenerów, boisko przygotowane, kibice spragnieni dobrego widowiska - wszystko gotowe na mecz Olimpia - Chojniczanka.

Spotkanie w Grudziądzu to wydarzenie weekendu w regionie. Pomimo, że obie drużyny nie walczą o awans do ekstraklasy, to emocje są gwarantowane. Nikt nie może sobie pozwolić na stratę punktów. Olimpia broni pierwszoligowego bytu i chce się zrewanżować chojniczanom za porażkę z jesieni. Z kolei piłkarze z Chojnic będą chcieli zmazać plamę po nieudanej przegranej inauguracji, a także udowodnić, że pierwsza wygrana nad Olimpią w historii nie była przypadkowa.

- W głowie jest skład i plan gry na Chojniczankę - twierdzi Jacek Paszulewicz, trener Olimpii. - Jakby wydarzyło się coś nieprzewidzianego, to mamy przygotowany plan awaryjny. Chojniczanka nie stanowi dla nas wielkiej tajemnicy. Trener Mariusz Pawlak jest konsekwentny w tym co robi i dlatego odnosi sukcesy, ale postaramy się jego czymś zaskoczyć. Od trzech dni przygotowujemy się już tylko i wyłącznie pod Chojniczankę. Pracowaliśmy nad wszystkimi elementami, a nie tylko nad skutecznością, która zawiodła nas w Olsztynie. Nie poświęcaliśmy dodatkowego czasu na skuteczność strzelecką, ale na skuteczność gry całego zespołu. Jeśli chodzi o personalia, to wszyscy są do dyspozycji więc mam pozytywny ból głowy z wyborem piłkarzy - podkreślił szkoleniowiec biało-zielonych.

W Chojnicach także wszyscy piłkarze są zdrowi i nikt nie pauzuje za kartki więc trener Pawlak ma także komfort wyboru.

W osiemnastce meczowej, a także w wyjściowym składzie nie należy się spodziewać wielu zmian. Będą one co najwyżej kosmetyczne i dotyczyć będą jednej, góra dwóch pozycji.

- Nie napinamy się szczególnie chociaż to jest spotkanie derbowe - podkreśla Maciej Chrzanowski, menedżer Chojniczanki. - Mamy swój plan na to spotkanie, który chcemy realizować od pierwszego gwizdka sędziego. W sobotę przed południem spotykamy się w klubie, potem wspólnie jemy obiad, a następnie wyjeżdżamy do Grudziądza. Po drodze planujemy jeszcze przystanek i krótki spacer - wyjawia Chrzanowski.

Na boisku w Grudziądzu chojniczan ma wspierać 50 fanów. Z kolei włodarze Olimpii przypominają, że bilety na mecz można nabywać w kasach przy stadionie od godz. 15. Bramy stadionu zostaną otwarte godzinę później.

Wszystkich fanów futbolu zapraszamy na Piłsudskiego.

Przewidywane składy

OLIMPIA: Fabiniak - Ciechanowski, Zitko, Malec, Woźniak - Kłus - Kaczmarek, Kurowski, Smoliński, Banasiak - Nildo.
CHOJNICZANKA: Podleśny - Lisowski, Biernat, Kieruzel, Pietruszka - Zawistowski, Kostrzewa - Kosakiewicz, Grzelak, Rogalski - Krzywicki.
Sędziuje: Paweł Pskit (Łódź).
Początek meczu o godz. 17.

Autorzy: DARK, TOM

DARK, TOMdzial.sportowy@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.