Iwona Góralczyk

Księgarnia Pałucka świętuje ćwierćwiecze

1.02. 1991 r.: od prawej Leszek Jakubowski, w muszce H. Tokarz. Fot. ze zbiorów h. tokarza 1.02. 1991 r.: od prawej Leszek Jakubowski, w muszce H. Tokarz.
Iwona Góralczyk

25 lat temu Henryk Tokarz podjął decyzję o przejęciu księgarni w Żninie od PP Dom Książki. Wczoraj jego placówka świętowała jubileusz.

- Alternatywą było zamknięcie księgarni w Żninie, gdyż na emeryturę odeszli państwo Klockowscy, którzy kierowali Domem Książki w Żninie wchodzącym w skład PP Dom Książki w Bydgoszczy. Księgarnia Pałucka przejęła wówczas odpłatnie od DK w Bydgoszczy wyposażenie i zasoby książek, które okazały się zakupem nietrafionym, gdyż miały okładki czarno-białe, a w roku 1991 na rynek wchodziły okładki kolorowe - opowiada Tokarz.

- Na otwarcie, które miało miejsce 1 lutego 1991 r. o godz.9, przybyło wielu żnińskich VIP-ów i zaprzyjaźnione osoby, jak Stefan Pastuszewski czy Jerzy Sulima- Kamiński - pisarz z Bydgoszczy. Przez ten okres sprzedaliśmy kilka tysięcy książek, podręczników szkolnych i materiałów pomocniczych, wyszkoliliśmy wielu pracowników.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego. Od roku 1998 mieszkam na Pałukach i niezmiennie fascynują mnie ludzie stąd - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.