Iwona Góralczyk

Księgarnia Pałucka świętuje ćwierćwiecze

1.02. 1991 r.: od prawej Leszek Jakubowski, w muszce H. Tokarz. Fot. ze zbiorów h. tokarza 1.02. 1991 r.: od prawej Leszek Jakubowski, w muszce H. Tokarz.
Iwona Góralczyk

25 lat temu Henryk Tokarz podjął decyzję o przejęciu księgarni w Żninie od PP Dom Książki. Wczoraj jego placówka świętowała jubileusz.

- Alternatywą było zamknięcie księgarni w Żninie, gdyż na emeryturę odeszli państwo Klockowscy, którzy kierowali Domem Książki w Żninie wchodzącym w skład PP Dom Książki w Bydgoszczy. Księgarnia Pałucka przejęła wówczas odpłatnie od DK w Bydgoszczy wyposażenie i zasoby książek, które okazały się zakupem nietrafionym, gdyż miały okładki czarno-białe, a w roku 1991 na rynek wchodziły okładki kolorowe - opowiada Tokarz.

- Na otwarcie, które miało miejsce 1 lutego 1991 r. o godz.9, przybyło wielu żnińskich VIP-ów i zaprzyjaźnione osoby, jak Stefan Pastuszewski czy Jerzy Sulima- Kamiński - pisarz z Bydgoszczy. Przez ten okres sprzedaliśmy kilka tysięcy książek, podręczników szkolnych i materiałów pomocniczych, wyszkoliliśmy wielu pracowników.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego, by później relacjonować te wydarzenia na łamach "Gazety Pomorskiej", na portalach pomorska.pl, znin.naszemiasto.pl oraz w mediach społecznościowych.
Od 1998 roku mieszkam w Żninie, który po Brodnicy stał się moim drugim domem. Fascynują mnie ludzie Pałuk - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania, a także bogata historia tego regionu. Bliska sercu jest mi sztuka ludowa, pałuckie rękodzieło, a co za tym idzie  kultowa "Jesień na Pałukach".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.