Ks. Kneblewski znów atakuje. Tym razem WOŚP

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Gdesz
Joanna Pluta

Ks. Kneblewski znów atakuje. Tym razem WOŚP

Joanna Pluta

I tym razem nie na swoim kanale Tuba Cordis, nie na Facebooku, a na Twitterze. Bydgoski prałat wziął się za Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Po tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa ks. Roman Kneblewski na swoim koncie na Twitterze opublikował rysunek przedstawiający dwie zakapturzone postaci z kosami w rękach, na których widnieją napisy „aborcja” i „eutanazja”. Postaci mają na sobie naklejone serduszka WOŚP.

Ks. Kneblewski znów atakuje. Tym razem WOŚP
zrzut ekranu z profilu ks. Romana Kneblewskiego na Twitterze Kontrowersyjny wpis pojawił się 16 stycznia tuż po północy.

Ks. Kneblewski już kilkakrotnie wcześniej wskazywał na Twitterze i nie tylko swoją niechęć do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Jerzego Owsiaka. Między innymi 11 stycznia na profilu umieścił link do krytycznego tekstu na portalu Telewizja Republika. Opatrzył go hasłem „WOŚP - 25 lat cynicznej propagandy”.

Wcześniej bydgoski ksiądz żądał też np. „zrobienia porządku z Facebookiem”, po tym jak portal społecznościowy po raz kolejny zablokował jego konto. „To, co lewactwo facebookowe wyprawia woła o pomstę do nieba. Wiem, że po kilkudniowej przerwie (o ile aż tak długiej) znowu dostanę trzydziestodniowego bana. W moim przypadku stało się to regułą” - pisał. Zachęcał też władzę do zrobienia porządku z facebookowym „dziadostwem”, bo jego zdaniem „to my, Polacy jesteśmy u siebie panami, a nie taka jakaś swołocz”.

Głośno o ks. Kneblewskim zrobiło się jednak wcześniej, po tym, jak w jednym z kazań straszył z ambony najeźdźcami islamskimi, którzy wpuszczeni do Polski będą „podrzynać gardła, gwałcić kobiety, a dzieciom kazać przechodzić na islam”.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.