Krzywy chodnik na ul. Fabrycznej w Dobrem

Czytaj dalej
Fot. Jolanta Młodecka
Jolanta Młodecka

Krzywy chodnik na ul. Fabrycznej w Dobrem

Jolanta Młodecka

Sporo uwagi i pieniędzy władze gminy poświęcają wiejskim drogom. Tej uwagi i pieniędzy domagają się też niektóre ulice i chodniki w Dobrem.

W sprawie chodnika przy ulicy Fabrycznej napisali do nas Czytelnicy z Dobrego. Chodzi o odcinek od Gminnego Ośrodka Kultury do skrzyżowania, długości ok. 50 metrów.

Zbudowany jest z płytek, które po wieloletniej eksploatacji są połamane. Wystające krawędzie zagrażają bezpieczeństwu pieszych - napisali do nas mieszkańcy tej ulicy. - Ponieważ wszystkie chodniki na przyległych ulicach są wyłożone ładną kostką brukową, zwróciliśmy się w tej sprawie do wójta Stefana Śpibidy. Podczas rozmowy wójt stwierdził, że ten temat jest do rozwiązania, lecz bez zgody radnych nie może podjąć decyzji o wykonaniu nowej nawierzchni na tym odcinku i wstawić tego do planu na bieżący rok.

Zainteresowaliśmy tym tematem przewodnicząc ego rady oraz jednego z radnych, który postarał się zebrać podpisy mieszkańców ul. Fabrycznej. Lecz te starania jak dotąd nie przyniosły żadnego rezultatu.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.