Janina Waszczuk

Krzywogoniec z grzybami. Wioska Grzybowa

Na festynie „Święto Grzyba“ na pewno ich nie  zabraknie. Fot. archiwum Stowarzyszenia Na festynie „Święto Grzyba“ na pewno ich nie zabraknie.
Janina Waszczuk

Wioska Grzybowa w Krzywogońcu, gmina Cekcyn powstała w roku 2005. Inicjatorem był Tadeusz Syczyło z Towarzystwa Miłośników Ziemi Cekcyńskiej.

Wioskę Grzybową tworzy Stowarzyszenie na rzecz Ekorozwoju Sołectwa Krzywogoniec. W realizację aktywnie włączyli się mieszkańcy Krzywogońca, właściciele gospodarstw agroturystycznych oraz sympatycy wiosek tematycznych.

- W Krzywogońcu mamy kilka suszarni do grzybów, z których mogą również skorzystać osoby wypoczywające na naszych terenach - informuje Bogusław Gromowski ze stowarzyszenia. - Przyjmujemy grupy tematyczne. Jednak trzeba wcześniej do nas zadzwonić i umówić się. Jest to związane z przygotowaniem się - tel. Bogusław Gromowski tel. - 728 856 989.

Corocznie w „Wiosce Grzybowej” odbywa się impreza pn. „Święto Grzyba”. - Zapraszamy w sobotę, 13 sierpnia. Będzie przedstawienie, tym razem przygotowane przez grupę teatralną „Bang”. Nie zabraknie stoiska z grzybami. Tymi świeżymi, suszonymi i marynowanymi. Będą też potrawy z grzybów.

Janina Waszczuk

Lubię podróże oraz czytanie książek. Cenię kontakty z ludźmi. Odpoczywam spacerując z psem

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.