Joanna Chrzanowska

Krzysztof Kukucki na czele rady miasta we Włocławku

Pierwsze obrady rady nowej kadencji rozpoczął radny senior Stanisław Wawrzonkoski. Fot. Wojciech Alabrudziński Pierwsze obrady rady nowej kadencji rozpoczął radny senior Stanisław Wawrzonkoski.
Joanna Chrzanowska

Ma być stabilnie i merytorycznie - radni miejscy wszystkich opcji zapowiadają ciężką pracę na rzecz mieszkańców Włocławka.

Za nami pierwsza sesja rady miasta nowej kadencji. Dwudziestu pięciu rajców z Włocławka złożyło w poniedziałek uroczyste ślubowanie. Przyrzeczenie wybrzmiało także z ust prezydenta miasta Marka Wojtkowskiego. Przy okazji pierwszej sesji padło też wiele deklaracji.

- Musimy działać wspólnie, mimo że myślimy inaczej - podkreślał włodarz Włocławka.

Układ sił w radzie miasta jest w tej chwili następujący: dziewięć mandatów ma Prawo i Sprawiedliwość, osiem Koalicja Obywatelska (Platforma i Nowoczesna), siedem SLD Lewica Razem, jeden „Włocławianie”. Miastem rządzić będzie koalicja PO-Nowoczesna-SLD. Radni PiS zapowiadają, że nie będą opozycją totalną.

- Będziemy wspierać te działania, które służą rozwojowi naszego miasta, natomiast będziemy twardym recenzentem tych działań, które temu rozwojowi będą przeszkadzały - zapowiada Janusz Dębczyński, szef klubu radnych PiS.

Zarówno prezydent Włocławka Marek Wojtkowski (KO), jak i dopiero co wybrany przewodniczący rady miasta Krzysztof Kukucki (SLD Lewica Razem) deklarację tę biorą za dobrą monetę.

- Słowa szefa opozycyjnego klubu radnych dają optymizm. Liczę, że ta kadencja będzie czasem stabilizacji i merytorycznej pracy - mówi Krzysztof Kukucki.

Joanna Chrzanowska

Swoją przygodę z dziennikarstwem zaczynałam we włocławskim oddziale dziennika Nowości. To w tej redakcji kilkanaście lat temu kształtowałam swoje pierwsze szlify. Później była praca w lokalnej telewizji, współpraca z portalami. Miałam też okazję pracować w redakcjach w Kutnie i w Płocku. W Gazecie Pomorskiej zajmuję się tematami społecznymi, polityką. Piszę o Włocławku i Lipnie.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.