JPL, MONA

Kryminalny weekend w regionie

Kryminalny weekend w regionie Fot. Policja
JPL, MONA

Wypadki, rozboje, kradzieże - to działo się w naszym regionie w weekend.

Inowrocław

Razem z kolegą napadły i okradły

W weekend przed oblicze prokuratora trafili sprawcy napadu i kradzieży z czwartku. Wtedy przy ul. Laubitza w Inowrocławiu, cztery osoby zaczepiły znajomego mężczyznę. Obstąpiły go i nie pozwoliły iść dalej. Przytrzymały mężczyznę za ręce, a potem go pobiły. Ukradziono mu telefon, papierosy i zapalniczkę. Po tym, jak pokrzywdzony powiadomił policję i powiedział jak doszło do przestępstwa, mundurowi mając dane sprawców, zatrzymali całą czwórkę jeszcze tego samego dnia. Zatrzymane osoby to rówieśnicy w wieku 19 lat: mężczyzna i dwie kobiety oraz 15-letnia dziewczyna. Troje dorosłych ma dozór policyjny i grozi im do 12 lat więzienia. Nastolatka odpowie przed sądem rodzinnym.

Napadły swoją znajomą. Pobiły ją i ukradły jej pieniądze i klucze do domu

Dwie kobiety w wieku 23 i 24 lata w weekend zostały doprowadzone do prokuratora po tym, jak wcześniej przy ul. Dworcowej w Inowrocławiu napadły znajomą kobietę. Jedna z nich zabrała ofierze portfel z dokumentami oraz klucze od mieszkania. Napastniczki na tym nie poprzestały. Szły dalej za swoją ofiarą, a gdy ta weszła do jednej z kamienic, pobiły ją ponownie. Kobiety zostały zatrzymane. Starsza z nich usłyszała zarzut rozboju i pobicia, młodsza odpowie za pobicie. Obie przesłuchał prokurator, który zastosował wobec nich dozór policyjny.

Po pijanemu włamywał się do samochodu. Robił to przy użyciu... kosza na śmieci

W nocy z piątku na sobotę dyżurny inowrocławskiej policji dostał informację, że przy Placu Klasztornym w Inowrocławiu ktoś włamuje się do samochodu i uszkadza go koszem na śmieci. Na miejscu patrol zastał mężczyznę siedzącego w land roverze. Auto miało wybitą szybę od strony kierowcy i uszkodzenia wewnątrz. 27-letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Od razu trafił do aresztu. W sobotę usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Grozi mu za to do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Okolice Bydgoszczy

Poważny wypadek w Stryszku

W niedzielę rano, około godz. 7.20 na drodze krajowej nr 10 w Stryszku doszło do wypadku. Dwudziestoletni kierujący motocyklem na łuku drogi nie opanował pojazdu i zjechał do rowu. Motocyklistę z urazami kręgosłupa do jednego z bydgoskich szpitali zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. - Okazało się, że motocyklista nie miał uprawnień do kierowania pojazdem - mówi podinsp. Monika Chlebicz z KWP Bydgoszcz. - Wszystko wskazuje również na to, że był pod wpływem alkoholu.

Okolice Koronowa

Śmierć rowerzysty na DK 25

W sobotę ok. godz. 10.30 policjanci z Bydgoszczy otrzymali informację o wypadku, na drodze krajowej nr 25, na trasie Nowy Dwór -Koronowo, w którym zginął 78-letni rowerzysta. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, doszło do zderzenia rowerzysty z samochodem mitsubishi, który prowadziła 26-latka. Kobieta, jak sprawdzili funkcjonariusze, była trzeźwa. Utrudnienia w ruchu w tamtym rejonie trwały kilka godzin. Na miejscu pracowali policjanci i prokurator. Śledztwo prowadzone w tej sprawie ustali okoliczności i przyczynę wypadku.

Powiat włocławski

Nocny pożar w Patrówku

W nocy z soboty na niedzielę wybuchł pożar w jednym z budynków jednorodzinnych w Patrówku (gm. Baruchowo). Jedna osoba z objawami zatrucia trafiła pod opiekę lekarzy. Na miejscu działały 4 jednostki strażaków.

Region

Dramat 28-latki. Jej partner przez sześć lat zmuszał ją do prostytucji i zastraszał

Kryminalni z Bydgoszczy i Torunia, CBŚP oraz antyterroryści zatrzymali w Toruniu 31-latka, który przez kilka lat zmuszał do prostytucji swoją partnerkę. Kobieta przyszła do bydgoskich policjantów po tym, jak mężczyzna zagroził, że wywiezie ich 3,5-letnią córkę. Lista zarzutów wobec 31-latka jest długa. W latach 2010-2016 zmuszał kobietę do uprawiania prostytucji w klubach i agencjach towarzyskich na terenie Polski, Niemiec i Szwajcarii. Wykorzystując swoją przewagę, kontrolował kobietę rozliczając ją z liczby klientów i zarobionych w ten sposób pieniędzy. Materiał dowodowy wskazuje również na znęcanie się psychiczne i fizyczne mężczyzny nad pokrzywdzoną oraz pozbawianie jej wolności przez zamykanie w mieszkaniu. Kobieta i jej córka są bezpieczne. Oprawca najbliższe trzy miesiące spędzi a areszcie. Jak informują policjanci sprawa jest rozwojowa.

Pow. chełmiński

Płonęła bryczka i maszyny rolnicze

Aż 56 strażaków gasiło pożar budynku gospodarczego w Brukach Unisławskich. Wewnątrz znajdowały się m.in. opał i maszyny rolnicze. Zastęp OSP Unisław dotarł pierwszy na miejsce zdarzenia i rozpoczął budowę kilku linii gaśniczych. Dużym zagrożeniem było to, że właściciel trzymał tam też olej napędowy i butle z acetylenem, który w dużej temperaturze może wybuchnąć. Zadymienie było bardzo duże. Część sprzętu udało się uratować. Działały jednostki: OSP Unisław, Grzybno, Kokocko, Płutowo, Bieńkówka, Kijewo Królewskie i Trzebcz Szlachecki oraz 3 zastępy z PPSP w Chełmnie. Straty oszacowano na 130 tys. zł. Uratowano mienie o wartości 10 tys. zł.

Chełmno

Śmiertelny wypadek na drodze

W sobotę po południu, w Chełmnie przy ul. Jastrzębskiego, kierujący bmw na prostym odcinku drogi uderzył w drzewo. Mężczyzna zginął na miejscu. Z relacji świadków wynika, że 25-letni mieszkaniec Chełmna, który jechał sam w kierunku Jeziora Starogrodzkiego, zaczął wyprzedzać inne auto. W trakcie tego manewru nie opanował swojego pojazdu.

Autorzy: JPL, MONA

JPL, MONA

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.