Kryminalny piątek w regionie

Czytaj dalej
Fot. materiały policji
JPL i JW

Kryminalny piątek w regionie

JPL i JW

Co działo się w piątek w naszym regionie?

Śliwice

Zuchwałe włamanie do banku

Wczoraj (4.12) o siódmej rano policja zatrzymała dwóch złodziei, mieszkańców woj. pomorskiego. W nocy, o 3 nad ranem dwóch mężczyzn weszło przez okno do banku w Śliwicach. Uszkodzili bankomat i zabrali gotówkę.

- Natychmiast rozpoczął się pościg za złodziejami - mówi Brygida Zimnoch, rzeczniczka tucholskiej policji. - Rabusi zatrzymali o 7 rano w Gdańsku policjanci z komendy wojewódzkiej. Czy tych mężczyzn można łączyć z wcześniejszą serią włamań w gminie Śliwice? Na razie nie wiadomo.

Dachowanie auta w Nekli

Wczoraj tuż przed godz. 9 przy ul. Kotomierskiej w Nekli dachowało osobowe auto. Jego kierowca - 84-letni mężczyzna trafił do szpitala. Był trzeźwy - jak się okazało zasnął za kierownicą.

Bydgoszcz

Miał 130 tys. papierosów bez akcyzy

Bydgoscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie nielegalnych papierosów. W jego samochodzie policjanci znaleźli ponad 130 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Straty Skarbu Państwa wstępnie oszacowano na blisko 150 tys. zł. Mężczyźnie grozi teraz wysoka grzywna.

Lipno

21-latek wpadł z narkotykami. Policjanci znaleźli przy nim m.in. 16 g amfetaminy

Wczoraj policjanci z Lipna zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków. W kieszeni jego kurtki znaleźli woreczek z białym proszkiem. Przeszukując jego mieszkanie znaleźli także działkę marihuany i wagę elektroniczną. Okazało się, że biały proszek to 16 g amfetaminy. 21-letni mieszkaniec Lipna został zatrzymany w areszcie. Sprawa jest rozwojowa. Za posiadanie narkotyków grozi mu teraz od trzech do dziesięciu lat więzienia, a jeśli jeszcze nimi handlował to od ośmiu do dwunastu lat pozbawienia wolności.

Inowrocław

Zatrzymali rozbójnika, który napadł na sklep

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w środę wszedł do jednego z marketów w Inowrocławiu i wziął kilka artykułów spożywczych i drogeryjnych. Chciał wyjść nie płacąc za nie. Na jego drodze stanął ochroniarz, któremu mężczyzna zaczął grozić, po czym go uderzył i uciekł. Policjanci następnego dnia trafili do 29-letniego mężczyzny, podejrzewanego o rozbój. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia. Mężczyzna popełniał już wcześniej przestępstwa. Powinien stawiać się na komendzie w ramach dozoru. Nie robił tego. Policja wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 29-letniego rozbójnika.

JPL i JW

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.