Kruszwiczanie zaimponowali formą

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Jan Szczutkowskidzial.sportowy@pomorska.pl

Kruszwiczanie zaimponowali formą

Jan Szczutkowskidzial.sportowy@pomorska.pl

Artur Mikołajczewski i Jerzy Kowalski, zawodnicy Klubu Wioślarskiego Gopła Kruszwi-ca, zdobyli tytuł mistrza i wicemistrza Polski w ergowiosłach wioślarskich.

- Bardzo dobry wynik naszych zawodników daje nadzieję na udany sezon w tym roku - powiedział Stefan Janeczek, prezes zarządu kruszwickiego klubu.

We Wrocławiu, w 25. mistrzostwach kraju w ergowiosłach wioślarskich uczestniczyło 362 wioślarzy.

Na starcie stanęli też członkowie kadry narodowej, którzy w mijającym tygodniu wrócili z kolejnych zgrupowań z Portugalii i Włoszech.

W tym gronie był również kruszwiczanin Artur Mikołajczewski, trenujący przez dwa tygodnie we włoskim Livigno. Przypomnijmy, że ma on olimpijską nominację na udział w IO w Rio de Janeiro.

O start w tegorocznej najważniejszej imprezie roku ubiega się także Jerzy Kowalski. Trenuje on indywidualnie w klubie pod okiem trenera Kazimierza Naskręckiego.

A że jego dotychczasowe przygotowania idą w dobrym kierunku, potwierdziły to w pełni niedzielne mistrzostwa w stolicy Dolnego Śląska.

Kowalski w wadze lekkiej (poniżej 75 kg) dystans 2000 m pokonał w czasie 6:07,4 min. Tylko o dwie dziesiąte lepszy był Artur Mikołajczewski. Trzecie miejsce zajął Miłosz Jankowski (AZS AWFiS Gdańsk) - 6:11,4, notabene partner Mikołajczewskiego w dwójce wagi lekkiej, która zakwalifikowała się do igrzysk olimpijskich.

- Jestem zadowolony z wyniku. Drugie 1000 metrów pokonałem o pięć sekund lepiej niż pierwszy kilometr. To efekt dobrego przygotowania do sezonu. Dziennie na treningi przeznacza 3-4 godziny - podkreśla Kowalski.

Poza wioślarzami Gopła, medale we Wrocławiu zdobyli również inni nasi reprezentanci: srebrny - Martyna Mikołajczak (LOTTO Bydgostia) w wadze lekkiej i Michał Szpakowski (Zawisza) w wadze ciężkiej (powyżej 75 kg) i brązowe (także w wadze ciężkiej) - Magdalena Fulaczyk-Kozłowska (LOTTO) i Karol Leszczyński (AZS UMK Energa Toruń).

W punktacji zespołowej pierwsze miejsce zajęła LOTTO Bydgostia Bydgoszcz.

Jan Szczutkowski

Jan Szczutkowskidzial.sportowy@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.