KRRiTV nałożyła prawie 1,5 mln zł grzywny na TVN24

Czytaj dalej
Fot. Marek Szawdyn
Karina Obara

KRRiTV nałożyła prawie 1,5 mln zł grzywny na TVN24

Karina Obara

KRRiTV nałożyła prawie 1,5 mln zł grzywny na TVN24 za relacjonowanie wydarzeń w Sejmie. Co to oznacza dla innych mediów w Polsce?

KRRiTV nałożyła prawie 1,5 mln zł grzywny na TVN24 za relacjonowanie wydarzeń podczas tzw. blokady mównicy. KRRiTV uzasadnia tę karę tak: „Stacja relacjonując wydarzenia w Sejmie i pod Sejmem w dniach 16-18 grudnia ub.r. naruszyła ustawę o RTV poprzez propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu”.

KRRiT twierdzi, że „wymierzając karę rozważył możliwości finansowe nadawcy. Górna granica kary wynosi 147 929 600 zł. Kara w kwocie 1 479 000 zł stanowi około 1 proc. maksymalnej wysokości.”

- To groźba w czystej postaci - ostrzega w mediach społecznościowych Bartosz Węglarczyk, dyrektor programowy Onet. Więcej opinii w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Karina Obara

Polityka, psychologia i kultura są ze sobą nierozerwalnie związane i dlatego fascynują mnie dziennikarsko. To, co ludzie wyprawiają na tych polach jest warte pokazania. Zdanie niech każdy wyrobi sobie sam:-)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.