Krótko z Włocławka

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Gdesz
Karol Poliński

Krótko z Włocławka

Karol Poliński

Mamy nowy rok, czas więc myśleć o złożeniu zeznania podatkowego za rok poprzedni. Dzieci czekają na ferie zimowe.

Mamy nowy rok, czas więc myśleć o złożeniu zeznania podatkowego za rok poprzedni

W sali nr 440 budynku Urzędu Skarbowego przy ul. Okrzei 74 wydawane są już druki zeznań wraz z załącznikami, jak też przyjmowane zeznania wypełnione. Uruchomiono też stanowiska do elektronicznego składania zeznań przez podatników. Informacje dotyczące wypełniania zeznań podatkowych można uzyskać w budynkach US przy ul. Okrzei 74 w sali 440, bądź telefonicznie pod nr. 54 231 34 31, w. 362. Informacje udzielane są też w budynku przy ul. Okrzei 72B: w pokoju nr 15, tel. 54 231 34 31, w. 215 - podatnikom nie prowadzącym działalności gospodarczej, tel. 54 231 34 31, w. 215 oraz w pokojach od 36 do 41, tel. 54 231 34 31, w. od 236 do 241 - podatnikom prowadzącym działalność gospodarczą, opodatkowaną na zasadach ogólnych oraz opodatkowaną zryczałtowanym podatkiem dochodowym od przychodów ewidencjonowanych.

Na ferie „Zazamcze” zmarozi nudę

Klub „Zazamcze” przy ulicy Toruńskiej 87 zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat do udziału w zajęciach i warsztatach artystycznych, podczas których uczestnicy będą zamrażać nudę. Na każdy dzień ferii zaplanowano inne zajęcia, dostosowane do wieku i możliwości dzieci biorących w nich udział. Będą m.in.: warsztaty kostiumów karnawałowych, wyjścia do kina i buszowiska, przedstawienie jasełkowe, warsztaty taneczne, gry i zabawy grupowe. Ferie zakończą się balem przebierańców. Zajęcia organizowane będą w dniach 18-29 bm., w godzinach 10-14. Odpłatność: 50 złotych od osoby. Liczba miejsc ograniczona. Informacja i zapisy pod numerem telefonu 54 232 25 66.

Jeśli masz sprawę do radnego

Jutro, jak w każdy wtorek, w ratuszu przy Zielonym Rynku dyżur pełnić będą włocławscy radni. Tym razem w pokoju nr 20 w godz. 14-16 włocławianie będą mogli porozmawiać z radnymi z osiedla Kazimierza Wielkiego i Zawiśla: Damianem Chełminiakiem, Agnieszką Chmielewską, Mariola Gawłowską Krzysztofem Grządzielem i Stanisławem Krzemieniewskim.

Na basen możesz iść także do południa

Do 15 stycznia duży basen krytej pływalni „Delfin” będzie dostępny dla użytkowników indywidualnych także w godzinach 10-15. Po godzinie 15 - według harmonogramu.

Karol Poliński

Dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" jestem od 1983 r. Od roku 2002 kieruję włocławskim oddziałem "GP", wcześniej byłem zastępcą kierownika. Moje zainteresowania dziennikarskie dotyczą przede wszystkim tematyki politycznej i społecznej, ale także historii i współczesności mojego rodzinnego regionu - Kujaw. Chętnie również zaglądam na podwórka kultury i sportu. Obecnie, oprócz publikowania w tradycyjnym, papierowym wydaniu "Pomorskiej", chętnie korzystam z możliwości, jakie daje internet. Moje publikacje znaleźć więc można także na www.pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.