Krótko z Radziejowa i okolic

Czytaj dalej
Fot. Dawid Łukasik
(IGA).(iga)(jm)(iga)(jm)

Krótko z Radziejowa i okolic

(IGA).(iga)(jm)(iga)(jm)

Jak miasta i gminy korzystały z unijnego wsparcia? Znów sporo pracy miała też policja. Dzieci czekają na ferie zimowe.

Jak miasta i gminy korzystały z unijnego wsparcia. Ranking serwisu samorządowego

Opublikowane na stronie Serwisu Samorządowego PAP dane dotyczą podpisanych umów o dofinansowanie projektów unijnych na 30 czerwca 2015 r., przy uwzględnieniu kosztów niekwalifikowalnych. Chodzi o fundusze z UE na lata 2007-2013 dostępnych w ramach programów: Infrastruktura i Środowisko, Innowacyjna Gospodarka, Kapitał Ludzki, Pomoc Techniczna, Rozwój Polski Wschodniej, a także poszczególnych RPO. Najlepiej wypada Ciechocinek, który wśród 2 tys. 479 wszystkich gmin w Polsce (miejskich, wiejskich i miejsko-gminnych) jest na 653. pozycji z kwotą 101 mln 518 tys. 950 złotych. Na drugim miejscu uplasował się Aleksandrów Kujawski (803. miejsce w rankingu), trzecia jest gmina Aleksandrów Kujawski (848. pozycja). Kolejne to: Raciążek (1095), Bądkowo (1494), Zakrzewo (1644), Koneck (2152) i Nieszawa (2197).

Biblioteka kusi ciekawymi zajęciami

Osiemnastego stycznia rozpoczną się ferie zimowe. Miejska Biblioteka Publiczna już zapowiada wiele atrakcji m.in. gry, łamigłówki), zajęcia plastyczne (zabawy z modeliną i konkurs), blok pn. „Wybieramy się na bal” i wiele innych zajęć w godz. 13-15. Szczegółowy harmonogram wkrótce.

Bezpłatnie udzielą porady prawnej

W budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piotrkowie Kujawskim (ul. Słoneczna 32) uruchomiony został punkt nieodpłatnej pomocy prawnej. Będzie czynny w każdy czwartek w godz. 10 - 14. Pomoc prawna została powierzona Fundacji Honeste Vivere z Warszawy.

Pokażmy, co nam w duszy gra

Dziś o godz. 15.30 w holu kina Zdrój będą mogli poszaleć młodzi plastycy w wieku 5 - 10 lat. Miejskie Centrum Kultury zaprasza na animacje plastyczne pod hasłem „Początek roku z plastyką”. Zajęcia poprowadzi Mateusz Zduniak, kulturoznawca, instruktor MCK.

Wjechał w idącą po pasach

Na ul. Płowieckiej w Radziejowie 34-letni kierowca z Warszawy nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i uderzył w 16-latkę. Dziewczyna z obrażeniami ciała trafił do szpitala we Włocławku. Kierujący samochodem był trzeźwy. Samochód zatrzymano do badań.

(IGA), (JM)

(IGA).(iga)(jm)(iga)(jm)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.