Krótko z Radziejowa i okolic

Czytaj dalej
Fot. Dawid Łukasik
(IGA).(iga)(jm)(iga)(jm)

Krótko z Radziejowa i okolic

(IGA).(iga)(jm)(iga)(jm)

Jak miasta i gminy korzystały z unijnego wsparcia? Znów sporo pracy miała też policja. Dzieci czekają na ferie zimowe.

Jak miasta i gminy korzystały z unijnego wsparcia. Ranking serwisu samorządowego

Opublikowane na stronie Serwisu Samorządowego PAP dane dotyczą podpisanych umów o dofinansowanie projektów unijnych na 30 czerwca 2015 r., przy uwzględnieniu kosztów niekwalifikowalnych. Chodzi o fundusze z UE na lata 2007-2013 dostępnych w ramach programów: Infrastruktura i Środowisko, Innowacyjna Gospodarka, Kapitał Ludzki, Pomoc Techniczna, Rozwój Polski Wschodniej, a także poszczególnych RPO. Najlepiej wypada Ciechocinek, który wśród 2 tys. 479 wszystkich gmin w Polsce (miejskich, wiejskich i miejsko-gminnych) jest na 653. pozycji z kwotą 101 mln 518 tys. 950 złotych. Na drugim miejscu uplasował się Aleksandrów Kujawski (803. miejsce w rankingu), trzecia jest gmina Aleksandrów Kujawski (848. pozycja). Kolejne to: Raciążek (1095), Bądkowo (1494), Zakrzewo (1644), Koneck (2152) i Nieszawa (2197).

Biblioteka kusi ciekawymi zajęciami

Osiemnastego stycznia rozpoczną się ferie zimowe. Miejska Biblioteka Publiczna już zapowiada wiele atrakcji m.in. gry, łamigłówki), zajęcia plastyczne (zabawy z modeliną i konkurs), blok pn. „Wybieramy się na bal” i wiele innych zajęć w godz. 13-15. Szczegółowy harmonogram wkrótce.

Bezpłatnie udzielą porady prawnej

W budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piotrkowie Kujawskim (ul. Słoneczna 32) uruchomiony został punkt nieodpłatnej pomocy prawnej. Będzie czynny w każdy czwartek w godz. 10 - 14. Pomoc prawna została powierzona Fundacji Honeste Vivere z Warszawy.

Pokażmy, co nam w duszy gra

Dziś o godz. 15.30 w holu kina Zdrój będą mogli poszaleć młodzi plastycy w wieku 5 - 10 lat. Miejskie Centrum Kultury zaprasza na animacje plastyczne pod hasłem „Początek roku z plastyką”. Zajęcia poprowadzi Mateusz Zduniak, kulturoznawca, instruktor MCK.

Wjechał w idącą po pasach

Na ul. Płowieckiej w Radziejowie 34-letni kierowca z Warszawy nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i uderzył w 16-latkę. Dziewczyna z obrażeniami ciała trafił do szpitala we Włocławku. Kierujący samochodem był trzeźwy. Samochód zatrzymano do badań.

(IGA), (JM)

(IGA).(iga)(jm)(iga)(jm)

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.