Justyna Trawczyńska

Krótko z Lipna i okolic

Do groźnego wypadku doszło w czwartek, 7 bm., na drodze wojewódzkiej w miejscowości Adamowo, w gminie Chrostkowo. Fot. KPP Lipno Do groźnego wypadku doszło w czwartek, 7 bm., na drodze wojewódzkiej w miejscowości Adamowo, w gminie Chrostkowo.
Justyna Trawczyńska

Do groźnego wypadku doszło w Adamowie. Jak co roku w czasie przerwy zimowej najmłodsi mieszkańcy Lipna będą mieli co robić.

Groźny wypadek w Adamowie

Do groźnego wypadku doszło w czwartek, 7 bm., na drodze wojewódzkiej w miejscowości Adamowo, w gminie Chrostkowo. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący peugeotem po tym, jak wyprzedził fiata punto, stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Następnie w bok odbitego od drzewa auta, uderzyło wyprzedzane punto, którym podróżowały trzy osoby w wieku 18-19 lat. W wyniku wypadku poważnych obrażeń ciała doznał 17-letni pasażer peugeota, który karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Prawdopodobnie nie miał on zapiętych pasów bezpieczeństwa. Policjanci sprawdzili, że 18-letni kierowcy obu aut byli trzeźwi. Przyczynę i szczegółowe okoliczności wypadku wyjaśni prowadzone postępowanie. Przy okazji tego niebezpiecznego zdarzenia lipnowscy policjanci apelują o rozwagę i szczególną ostrożność w czasie trudnych, zimowych warunków na drodze, zwłaszcza przy wykonywaniu manewrów wyprzedzania lub omijania innych pojazdów.

Ferie z Miejskim Centrum Kulturalnym

Jak co roku w czasie przerwy zimowej najmłodsi mieszkańcy Lipna będą mieli co robić. Wszystkich, którzy w czasie ferii zostają w Lipnie Miejskie Centrum Kulturalne zaprasza do siebie. W godzinach 9-13 będą różnorodne zajęcia. Lipnowski MCK proponuje między innymi warsztaty taneczne, plastyczne, muzyczne, integracyjne. Zaplanowano także bal karnawałowy. Liczba miejsc ograniczona. Dlatego chętni powinni zgłosić się już teraz, bo liczy się kolejność zgłoszeń. Na zajęcia w czasie ferii zapraszają także Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i biblioteka.

Podaj stan licznika przez telefon

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odbiorców wody Urząd Miasta i Gminy w Skępem informuje, że istnieje możliwość podania stanu wodomierza - wodomierzy w pełnych metrach sześciennych z danej posesji lub działki z terenu miasta i gminy Skępe osobiście, telefonicznie oraz drogą mailową.

Justyna Trawczyńska

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku dziennikarstwo, public relations. Pracę w charakterze dziennikarza rozpoczęłam po ukończeniu studiów. Specjalizuję się w tematach społecznych. Z Gazetą Pomorską jestem związana od 2014 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.