Krótko z Chełmna i okolic

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banas
Monika Smól

Krótko z Chełmna i okolic

Monika Smól

Lubisz gotować? Spróbuj wyczarować miłosną potrawę w walentynkowym konkursie

IV Turniej Kulinarny „Alchemia i Amory w Kuchni” zaplanowano na 12 lutego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół gastronomicznych z województwa kujawsko-pomorskiego. Rywalizację poprzedzą warsztaty kulinarne oraz pokazy szefów kuchni, a wśród nich: Michała Zulewskiego - szefa kuchni „Restauracji Bułka” w Toruniu, Michała Lorbieckiego - szefującego kucharzom restauracji „Chlebem i solą” w Chełmnie. Nie zabraknie też wykładów m.in. na temat kultury żywienia slow food i aranżacji kwiatów jadalnych. Zaplanowano też pokaz barmański uczniów z grubnieńskiej szkoły. Rywalizacja konkursowa potrwa od godz. 10 do 14.

Formularz zgłoszeniowy należy nadsyłać do 10 lutego na adres: any2309@vp.pl. Szczegóły - pod nr tel. 608 074 646.

Zadbajcie o naturę. Może was nagrodzą

Sołtysi z powiatu mogą zgłosić swoje małe ojczyzny do udziału w konkursie „Sołectwo przyjazne środowisku”. Celem jest wyłonienie sołectw wykazujących szczególną aktywność w zakresie ochrony środowiska, inspirowanie do dbałości o estetykę, podniesienia walorów turystyczno-rekreacyjnych wsi. Opis przedsięwzięcia trzeba złożyć w starostwie do 3 października. Winno ono być zrealizowane od 2.01. do 30.09.

Zadymiło się na drugim piętrze

Strażaków wezwano do budynku wielorodzinnego przy ul. Biskupiej. Wyczuwalny był zapach dymu w mieszkaniu na drugim piętrze. Ratownicy ewakuowali mieszkańców i sprawdzili z pomocą detektora gazu poziom tlenku węgla w pomieszczeniach. Wskazał on 4 ppm, czyli znikomy poziom. Przewietrzyli pomieszczenia, po czym ponowili badanie - poziom czadu spadł do zera.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.