Hanka Sowińska

Krecia robota wyznawców

Krecia robota wyznawców Fot. TVN24/x-news
Hanka Sowińska

Boże, strzeż mnie od przyjaciół, z wrogami poradzę sobie sam - mawiał Armand Jean Richelieu (1585-1642). Te słowa francuskiego polityka i kardynała, jak memento powinien powtarzać Jarosław Kaczyński, jeśli nie chce, by sprawy poszły w złym kierunku.

Czwartkowy wiec, zorganizowany przez PiS w miesięcznicę katastrofy smoleńskiej, pokazał, że partia ta ma w gronie swoich wyznawców ludzi, którzy robią krecią robotę. To, co uczyniono dziennikarzowi TVP Info (wyrwano mu słuchawki i przegoniono sprzed Pałacu Prezydenckiego, w czasie, kiedy nadawał relację z uroczystości) to nie tylko zwykłe chamstwo. To robienie pisowi "pod górkę".

Liderzy rządzącego ugrupowania odcięli się od tego przykrego wydarzenia. Dla ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego zachowanie krewkich pań było „naganne”. Dlatego w telewizji apelował do uczestników następnych uroczystości, by nie atakowali dziennikarzy!

Za miesiąc przekonamy się, jak bardzo elektorat PiS jest zdyscyplinowany. Obawiam się, że będzie jak z Janem Pawłem II, który w swoim testamencie napisał: „Po śmierci proszę o Msze Święte i modlitwy”. I co, posłuchaliśmy? Wystarczy obejrzeć w internecie np. pomniki-szkaradki, które wystawiliśmy papieżowi z dalekiego kraju!

Hanka Sowińska

Zawodowe zainteresowania: zdrowie, medycyna, organizacja ochrony zdrowia, historia medycyny; historia ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych dziejów Bydgoszczy; udział w pracach różnych gremiów, których zadaniem jest ocalenie tego, co prof. Gerard Labuda nazywał "strumieniem wieków".

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.