Krajobraz z góry w Chocińskim Młynie

Czytaj dalej
Fot. wikipedia / Przykuta
Maria Eichler

Krajobraz z góry w Chocińskim Młynie

Maria Eichler

Wszystko dla turystów! Ma ich zwabić wieża widokowa w Chocińskim Młynie i pensjonat w Małych Swornegaciach. Czy się uda?

Samorządowcy i Park Narodowy „Bory Tucholskie” mają apetyt na wieżę obserwacyjną w Chocińskim Młynie, która znajduje się w gestii Nadleśnictwa Przymuszewo. Obiekt, z uwagi na zły stan techniczny, jest wyłączony z użytkowania, a zdaniem wójta Zbigniewa Szczepańskiego i nie tylko jego mogłaby tu powstać wspaniała platforma widokowa. - Dziś nie spełnia wymogów bezpieczeństwa, trzeba by tu zrobić inwentaryzację i naprawić ją, a wtedy można by pomyśleć o udostępnieniu turystom - przekonuje wójt. Jego zdaniem nie wystarczą tylko ścieżki rowerowe jako wciąż jeszcze nowinka w gminie Chojnice, potrzeba jak najwięcej atrakcji, by zachęcić ludzi do odwiedzin.

A z wieży rozciąga się fantastyczny widok, przy dobrej pogodzie można zobaczyć i Brusy, i Chojnice. Dlatego wójt planuje „okrągły stół” z przedstawicielami Nadleśnictwa Przymuszewo, Parku Narodowego „Bory Tucholskie”, LGD „Sandry Brdy”.

Dobra wiadomość dla turystów jest taka, że został sprzedany dawny ośrodek wypoczynkowy ministerstwa sprawiedliwości w Małych Swornegaciach, a prywatny inwestor planuje tu pensjonat i restaurację. To 3,5 ha terenu, który przylega do jeziora, malownicze miejsce na wypoczynek.

Gmina właśnie zaczyna procedurę planu miejscowego i wiadomo, że nie dopuści tu zabudowy mieszkaniowej. Projekt ośrodka ma być dziełem architektów Jana i Karola Sabiniarza.

Maria Eichler

Lubię pisać o sprawach społecznych, polityce i kulturze. Zajmuję się tym na łamach mutacji chojnickiej "Gazety Pomorskiej"

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.