Krajobraz z góry w Chocińskim Młynie

Czytaj dalej
Fot. wikipedia / Przykuta
Maria Eichler

Krajobraz z góry w Chocińskim Młynie

Maria Eichler

Wszystko dla turystów! Ma ich zwabić wieża widokowa w Chocińskim Młynie i pensjonat w Małych Swornegaciach. Czy się uda?

Samorządowcy i Park Narodowy „Bory Tucholskie” mają apetyt na wieżę obserwacyjną w Chocińskim Młynie, która znajduje się w gestii Nadleśnictwa Przymuszewo. Obiekt, z uwagi na zły stan techniczny, jest wyłączony z użytkowania, a zdaniem wójta Zbigniewa Szczepańskiego i nie tylko jego mogłaby tu powstać wspaniała platforma widokowa. - Dziś nie spełnia wymogów bezpieczeństwa, trzeba by tu zrobić inwentaryzację i naprawić ją, a wtedy można by pomyśleć o udostępnieniu turystom - przekonuje wójt. Jego zdaniem nie wystarczą tylko ścieżki rowerowe jako wciąż jeszcze nowinka w gminie Chojnice, potrzeba jak najwięcej atrakcji, by zachęcić ludzi do odwiedzin.

A z wieży rozciąga się fantastyczny widok, przy dobrej pogodzie można zobaczyć i Brusy, i Chojnice. Dlatego wójt planuje „okrągły stół” z przedstawicielami Nadleśnictwa Przymuszewo, Parku Narodowego „Bory Tucholskie”, LGD „Sandry Brdy”.

Dobra wiadomość dla turystów jest taka, że został sprzedany dawny ośrodek wypoczynkowy ministerstwa sprawiedliwości w Małych Swornegaciach, a prywatny inwestor planuje tu pensjonat i restaurację. To 3,5 ha terenu, który przylega do jeziora, malownicze miejsce na wypoczynek.

Gmina właśnie zaczyna procedurę planu miejscowego i wiadomo, że nie dopuści tu zabudowy mieszkaniowej. Projekt ośrodka ma być dziełem architektów Jana i Karola Sabiniarza.

Maria Eichler

Lubię pisać o sprawach społecznych, polityce i kulturze. Zajmuję się tym na łamach mutacji chojnickiej "Gazety Pomorskiej"

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.