Kradli. Na szczęście są już w rękach policjantów

Czytaj dalej
Fot. KPP Wabrzeźno
Alicja Kalinowska

Kradli. Na szczęście są już w rękach policjantów

Alicja Kalinowska

Funkcjonariusze zatrzymali czwórkę mężczyzn, którzy włamali się do domu jednorodzinnego i altan na terenie ogródków działkowych.

O włamanie do domków na działkach, które znajdują się w Sitnie (gmina Wąbrzeźno) jest podejrzany 26-letni mężczyzna.

- Ustaliliśmy, że od 9 do 12 stycznia podejrzany włamał się do trzech sąsiadujących ze sobą altan - informuje st. sierż. Michał Głębocki, oficer prasowy wąbrzeskiej policji.

Mężczyzna, aby dostać się do tych budynków, musiał wybić szyby. Lista rzeczy, które zabrał, jest całkiem spora. W ręce złodzieja dostały się m.in. narzędzia, elektronarzędzia, sprzęt RTV.

Podczas przesłuchania okazało się, że 26-latek ma na swoim koncie znacznie więcej włamań. Łącznie usłyszał aż 11 zarzutów. Po przesłuchaniu i postawieniu mu zarzutów został zwolniony do domu.

Również w ostatnich dniach policjantom udało się zatrzymać trzech młodych mężczyzn, którzy włamali się do domu jednorodzinnego w Wąbrzeźnie. To przestępstwo zostało popełnione w sierpniu ubiegłego roku. Sprawcami okazali się: 18 i 20 letni mieszkańcy Wąbrzeźna i 20-letni mieszkaniec powiatu toruńskiego. Co ukradli z domu? - Gotówkę oraz sprzęt elektroniczny - informuje st. sierż Głębocki.

Na szczęście w jednym i drugim przypadku część skradzionych przedmiotów policjantom udało się odzyskać.

Kiedy trafią one do swoich właścicieli?

- Na razie stanowią one dowód rzeczowy w tych sprawach. Ale jak tylko zakończymy postępowania, to wrócą one do swoich właścicieli - zapewnia oficer prasowy wąbrzeskich policjantów.

Niestety, ogródki działkowe nadal cieszą się sporą „popularnością” wśród włamywaczy. Dzieje się tak dlatego, że wiele osób przechowuje tam sporo cennych rzeczy.

- Nie powinniśmy z domu działkowego robić „przechowalni”. Po skończonym sezonie wszystkie cenne przedmioty powinny zostać zabrane z działki - wyjaśnia st. sierż. Głębocki.

Warto również zainwestować w dobre zamki do drzwi. Utrudnią one włamywaczowi dostanie się do naszego domu.

Alicja Kalinowska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.