KOT ma być zdrowy, piękny i... najedzony. Gdzie? W Centrum, które odkrywa pasje

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

KOT ma być zdrowy, piękny i... najedzony. Gdzie? W Centrum, które odkrywa pasje

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

W tę sobotę o godz. 10 w Kuźni w Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach spotkanie organizacyjne w sprawie nowego projektu dla młodych.

W listopadzie 2015 r. ogłoszono wyniki konkursu w Programie „Równać Szanse 2015 - Regionalny Konkurs Grantowy”. Wpłynęły na niego 563 wnioski od organizacji pozarządowych, bibliotek, domów kultury i nieformalnych grup.

111 organizacji otrzymało dofinansowanie zgłoszonych projektów, w tym z województwa pomorskiego 9. Z powiatu chojnickiego tylko Centrum Kultury i Biblioteki w Brusach otrzymało dofinansowanie w wysokości 8 tys. 500 zł na działania z młodzieżą w projekcie pn. KOT - Kuźnia Oryginalnych Talentów. Koordynatorem projektu będzie Krzysztof Gradowski. Jest już po szkoleniu w Warszawie, a sam projekt rozpocznie się od 1 lutego. KOT, czyli Kuźnia Oryginalnych Talentów ma umożliwić młodzieży w wieku 13-19 lat z gminy Brusy odkrywanie i rozwijanie pasji, zainteresowań związanych z aktywnym i zdrowym stylem życia oraz stworzenie miejsca - Klubu Kuźnia - przestrzeni do realizacji własnych pomysłów i inicjatyw.

Od lutego do sierpnia młodzież będzie uczestniczyć w warsztatach kulinarnych, aktywności fizycznej, kosmetologii, wizażu, debatach, a następnie będzie organizować i prowadzić warsztaty dla grup rówieśników.

Motywem przewodnim projektu jest dostarczenie i wzmocnienie wiedzy z tematów: jak zdrowo się odżywiać, jak poprawnie wykonywać ćwiczenia fizyczne, jakie diety stosować aby nie chorować, jak przygotować własne kosmetyki i zdrowe przysmaki.

Przyjdźcie na spotkanie, dowiecie się więcej!

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.