Kosztowna przegrana Pałacu Bydgoszcz

Czytaj dalej
Dariusz Knopikdariusz.knopik@pomorska.pl

Na zakończenie 17. kolejki Orlen Ligi Pałac przegrał na wyjeździe z KSZO Ostrowiec. To była szósta porażka z rzędu bydgoskiej drużyny.

KSZO - PAŁAC 3:1

Sety: 25:23, 19:25, 25:19, 27:25

KSZO: Polak 2, Ściurka 17, Piotrowska 3, Szczygioł 17, Brzóska 15, Bednarek 11, Korabiec (libero), Bulbak (libero) oraz Dybek 1, Szpak 1, Mielczarek. Punkty: atak - 50, blok - 14, serwis - 4, błędy rywalek - 28.

PAŁAC: Pleśnierowicz 4, Kuligowska 14, Śmieszek 16, Minicz 6, Krzywicka 8, Misiuna 16, Nowakowska (libero) oraz Fojucik 4, Bałdyga. Punkty: atak -52, blok - 11, serwis - 5, błędy rywalek - 24.

Pozostałe wyniki: Impel - Muszynianka 3:0 (24, 21, 15), Budowlani - Developres SkyRes 3:2 (16, -23, 21, -24, 11).

Inauguracyjną partię pałacanki przegrały na własne życzenie. Szybko wypracowały sobie przewagę dzięki dobrej zagrywce (8:3), ale potem zaczęły popełniać błędy, szczególnie w ataku. Roztrwoniły prowadzenie, a potem obie drużyny zdobywały i traciły punkty seriami. Kluczowy moment nastąpił przy stanie 19:17, kiedy na zagrywkę w KSZO weszła Kinga Dybek. Bydgoszczanki miały wielkie problemy z poprawnym przyjęciem serwisu swojej byłej koleżanki. Znowu straciły przewagę i już jej nie odrobiły. Najbardziej żal dobrej gry blokiem (5-1).

W drugim secie pałacankom znowu zdarzył się przestój. Przy stanie 10:7 straciły 5 punktów z rzędu. Potem trwała walka punkt za punkt. W decydującym momencie ciężar zdobywania punktów wzięła na siebie Joanna Kuligowska. Kapitan Pałacu nie myliła się w ataku. Skutecznie grała także Małgorzata Śmieszek. Głównie dzięki tym dwóm siatkarkom był remis w setach.

Trzecia partia do połowy była bardzo zacięta. Jednak wtedy ponownie bydgoszczanki nie potrafiły wykorzystać swoich szans w ataku. Zostały skutecznie skontrowane przez rywalki i przegrywały 13:17. Od tego momentu gra pałacanek całkowicie się posypała. W tym fragmencie nie było nikogo w bydgoskiej drużynie, kto by poderwał zespół do walki.

Przegrana partia zdenerwowała bydgoskie siatkarki, które z animuszem zaczęły walkę o tie breaka. Grały skutecznie i prowadziły już 12:6. Wtedy znowu coś się zacięło w grze. Kompletnie siadło przyjęcie zagrywki przy serwisach Doroty Ściurki. Fragment meczu pałacanki przegrały aż 1:9 i od początku musiały znowu walczyć o pozostanie w meczu. Niestety, pomimo dwóch piłek setowych, przegrały na przewagi i uległy w meczu.

Po tej porażce Pałac spadł na 11. miejsce w tabeli.