Korki pomogą króliczkowi [zdjęcia]

Czytaj dalej
Fot. Przychodnia weterynaryjna "Sowa".
Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Korki pomogą króliczkowi [zdjęcia]

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Lecznica dla zwierząt organizuje zbiórkę korków od wina. Mają pomóc w rehabilitacji jednej z ich czworonożnych pacjentek.

Ala jest trzymiesięcznym królikiem, który cierpi na spley-legs. Inna nazwa to „zwichnięta łapa”. - Jest to choroba genetyczna - mówi Paula Dziubińska-Bartylak, lekarz z Przychodni Weterynaryjnej „Sowa” w Solcu Kujawskim. - Powoduje, że zwierzęciu wyginają się nienaturalnie kolana i stawy.

Korki pomogą króliczkowi [zdjęcia]
Przychodnia weterynaryjna "Sowa". Specjalne opatrunki, które nosi Ala zrobione są właśnie z korków i patyczków od lodów. Niestety to nie pierwszy przypadek spley-legs, który trafił do soleckiej lecznicy.

Nieleczona prowadzi do kalectwa i uniemożliwia królikowi poruszanie się. Przed Alą jest jednak szansa na normalne życie. A to za sprawą zwykłych korków od wina.

- To z nich robimy specjalne opatrunki rehabilitacyjne, które musi mieć założone przez całą dobę - tłumaczy Dziubińska-Bartylak. - W ten sposób usztywniamy jej łapy, które podczas procesu kostnienia zostaną w prawidłowej pozycji.

Korki szybko się zużywają. Dziennie wykorzystuje się trzy, jednak przez dwa miesiące liczba ta rośnie do ponad 200. Solecka lecznica zorganizowała więc ich zbiórkę. - Każdy może je do nas przysłać i przywieźć - dodaje Dziubińska-Bartylak. - Można je zostawiać także w „Gabinecie Leśnym”, który znajduje się przy ulicy Małachowskiego w Bydgoszczy.

Korki pomogą króliczkowi [zdjęcia]
Przychodnia weterynaryjna "Sowa". - Często zwierzęta są już starsze i na leczenie jest za późno - uzupełnia Dziubińska. - Ich kości już skostniały i nie da się ich naprostować. Dlatego tak ważne jest zgłoszenie się do weterynarza, gdy tylko zauważymy niepokojące objawy u naszych pupili.

Gdzie można przynosić korki?

Bydgoszczul. Małachowskiego 4
Solec Kujawskiul. Toruńska 6
Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.