Korki Lewandowskiego, rondo własnego imienia albo kolacja z prezydentem - wszystko dla WOŚP

Czytaj dalej
Fot. WOŚP/Allegro
Maciej Czerniak

Korki Lewandowskiego, rondo własnego imienia albo kolacja z prezydentem - wszystko dla WOŚP

Maciej Czerniak

Aktorzy, dziennikarze, prezydent, ludzie kultury dają na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy różne rzeczy. Do wyboru, do koloru.

Gwiazdy filmów i seriali, celebryci znani z pierwszych stron okładek czasopism, ale też politycy, sportowcy, dziennikarze i blogerzy biorą udział w tegorocznej Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Na licytacje wystawiają swoje pamiątki, gadżety z autografami.

Robert Lewandowski, największa polska piłkarska gwiazda ostatnich lat, wystawia na licytację swoje korki, w których grał w meczach ze Szkocją i Irlandią. Aktualna cena tych butów wynosi 5,1 tys. zł. Są one o tyle niezwykłe, że producent projektując obuwie dedykowane specjalnie napastnikowi reprezentacji Polski umieścił na nich elementy nawiązujące do życia Lewandowskiego.

- Tu jest widoczny pas od kimona - wskazuje piłkarz na przód jednego z butów, tłumacząc Jerzemu Owsiakowi. - To nawiązanie do Ani [żony Lewandowskiego - red.], ale też do mojego taty. Grałem w nich tylko w dwóch meczach, a buty zostały wyprodukowane jedynie w czterech egzemplarzach.

Aktorka Magdalena Różczka natomiast przekazała na aukcję specjalnie w tym celu wykonany, ważący ponad kilogram, „klucz do szczęścia”. Ostatnia osoba, która go licytowała, podbiła cenę do 16 tys. zł.

- Z tym, kto wylicytuje klucz, umówimy się i spotkamy albo na planie mojego nowego filmu w styczniu lub w lutym, albo będzie to dowóz osobisty do domu - zachęca aktorka.

Swój udział w akcji zbierania pieniędzy przez WOŚP podczas 24. finału na zakup sprzętu medycznego na oddziały pediatryczne i geriatryczne ma udział też prezydent Andrzej Duda. Przekazał na aukcję swoje narty. Pomagają też samorządowcy. Można np. wylicytować obiad z Rafałem Bruskim, prezydentem Bydgoszczy. Do wzięcia jest też wystawiona przez niego koszulka reprezentacji Polski w koszykówce, którą podarował mu Marcin Gortat. Z kolei Michał Zaleski na licytację dał ceramicznego anioła autorstwa Alicji Bogackiej, zdjęcie Macieja Stuhra i opis filmu „Excentrycy” z autografem Janusza Majewskiego.

Kto nie marzy o własnej ulicy? Do wylicytowania jest np. „nazwa ronda w Jaworznie przez rok”. Z dziwniejszych pomysłów uczestników aukcji WOŚP można wymienić między innymi wystawione na licytację: replikę zbroi rycerskiej, bombkę z autografem Thomasa Andersa (z Modern Talking) oraz - uwaga - „młodą nieunasiennioną matkę pszczelą”.

Niezwykłą propozycję ma też Karolina, studentka filozofii z Torunia. Na aukcję wystawiła... kolację z nią samą. Zapewnia, że ze zwycięzcą licytacji przy świecach podyskutuje o freudowskiej psychoanalizie.

Padnie kolejny rekord?

Maciej Czerniak

Zajmuję się tematyką kryminalną, policyjną, jestem autorem relacji sądowych. Piszę też na tematy bieżące, dotyczące samorządu, problemów mieszkańców. Co najbardziej lubię w pracy? Zaskakujące historie, które mam przyjemność przedstawiać Czytenikom. Jak wiadomo, życie pisze najlepsze scenariusze. Nie tylko filmowe.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.