Korekty w bydgoskiej sieci na „piątkę” [lista zmian]

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Mateusz Mazur

Korekty w bydgoskiej sieci na „piątkę” [lista zmian]

Mateusz Mazur

Od pierwszego lutego w komunikacji miejskiej czeka nas pierwsza tura sporych zmian. Przede wszystkim drogowcy zdecydowali się wydłużyć przebieg linii nr 79 aż do Glinek.

Od kilku dni zarówno do naszej redakcji, jak i na infolinię Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej napływają uwagi mieszkańców w sprawie nowego układu komunikacji miejskiej. Bydgoszczanie starają się dowiedzieć, jak obecnie funkcjonuje transport publiczny po zmianach, jakie spowodowało otwarcie linii tramwajowej do Fordonu.

Zakończenie wyczekiwanej od lat inwestycji wymusiło naniesienie poprawek w układzie dla tramwajów oraz autobusów. Nie wszyscy są jednak zadowoleni z takiego obrotu spraw.

- Drogowcy dodali nam linię nr 60 w kierunku Błonia, ale kursuje ona tylko co pół godziny. Jak ludzie mają dojechać do pracy? - pyta pan Ryszard Bieńkowski, mieszkaniec ulicy Kołobrzeskiej. - W tej sprawie rada osiedla na Bartodziejach spotka się i sporządzi wniosek, by zwiększyć częstotliwość odjazdów linii 60 - zapowiada pan Ryszard.

Wcześniej bardzo dużo głosów docierało do nas w sprawie skrócenia linii nr 79 do pętli przy ulicy Magnuszewskiej. Przed wprowadzonymi zmianami autobusy docierały na Kapuściska. - Dlaczego utrudnia nam się dojazd i zmienia to, co do tej pory funkcjonowało bardzo dobrze? - skarżyli się mieszkańcy.

Zmiany od 1 lutego:

Na te uwagi drogowcy mają jednak bardzo szybką odpowiedź. - Należy zwrócić uwagę, że linia 79 z Kapuścisk została zastąpiona liniami nr 53, 61 i 8. Linie w pełni pokrywają kierunki, które realizowała linia 79 zapewniając dodatkowo połączenie z Osową Górą, Błoniem, Węzłem Zachodnim i ul. Grunwaldzką - wyjaśnia Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Pod naporem skarg drogowcy zdecydowali się jednak zmienić przebieg tej linii. Od 1 lutego autobusy 79 nie pojadą jednak na Kapuściska, a do pętli Glinki (na wysokości ulicy Białogardzkiej w miejscu, gdzie w czasie remontu ulicy Szpitalnej zatrzymywały się autobusy nr 53 i 68). Tym samym pasażerowie zyskają dodatkowe przystanki: Glinki-Dąbrowa, Glinki-Zajęcza oraz Glinki.

Nieco wcześniej, bo 26 stycznia drogowcy wprowadzą korekty rozkładów jazdy dla linii 55 i 64. To również jeden z postulatów, jaki często trafiał do Zarządu Dróg Miejskich. Od wtorku pierwszy kurs linii 55 z ulicy Skorupki będzie odbywał się o godzinie 4.50, a nie jak do tej pory o 4.56. Przez cały dzień dla linii 64 zmienione zostaną godziny odjazdów. Dodatkowo ze względu na bardzo dużą ilość pasażerów na linii 64 dodany będzie kurs w godzinach szczytu porannego o godzinie 5.04 z przystanku Brzozowa-Bielicka do parku przemysłowego.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.