Joanna Pluta

Koordynatorka z Teatru Polskiego w Bydgoszczy zwolniona. Dlaczego?

Teatr Polski jest jednym z szesnastu realizatorów programu Bardzo Młoda Kultura w całej Polsce. Inicjatywa jest prowadzona od 2016 r. Właśnie zaczął Fot. mat. struktury kultury Teatr Polski jest jednym z szesnastu realizatorów programu Bardzo Młoda Kultura w całej Polsce. Inicjatywa jest prowadzona od 2016 r. Właśnie zaczął się ostatni rok BMK.
Joanna Pluta

Wracamy do sprawy zwolnienia przez Teatr Polski koordynatorki programu Bardzo Młoda Kultura. Głos zabierają twórcy raportu, na który powołał się dyrektor TP, argumentując decyzję o zwolnieniu.

Przypomnijmy, Bardzo Młoda Kultura to 3-letni ogólnopolski program wspierania edukacji kulturowej, organizowany przez Narodowe Centrum Kultury, a stawiający nacisk na edukację i działania w małych miasteczkach i na wsiach. Od początku jego trwania, czyli od 2016 r. realizatorem programu w naszym województwie jest Teatr Polski [tutaj program nazywa się „Struktury kultury” - przyp.

Jeszcze w listopadzie Jankowska miała usłyszeć zapewnienie, że w 2018 roku będzie nadal koordynować program.  Potem rozmowy ustały. Dlaczego? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.