Małgorzata Stempinska

Kontrowersyjna reklama. Śmierć nie jest straszna, ale tylko gdy kupisz polisę

W filmie pokazano, że śmierć może czyhać m.in. na drodze, w wannie czy podczas urlopu. Fot. Kadr z filmu Compensy W filmie pokazano, że śmierć może czyhać m.in. na drodze, w wannie czy podczas urlopu.
Małgorzata Stempinska

- Z naszym ubezpieczeniem nawet śmierć nie jest straszna - przekonuje Compensa w spersonalizowanych filmach. Psycholog: - To może wywołać traumę.

Lekka kreskówka z kostuchą w roli głównej trwa ponad minutę. Compensa wysłała filmik do swoich klientów. Spersonalizowała go, więc zaczyna się od słów: „Drogi Marku, Drogi Jacku czy Droga Agnieszko”. Dalej lektor przekonuje do zakupu ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków. Filmik kończy się słowami, że z ubezpieczeniem Compensy nawet śmierć nie jest straszna.

„To taka forma wyrazu”

Film otrzymał m.in. pan Marek, nasz pracownik. - Nie znając mojej sytuacji, nie wiedząc niczego o tym, czy ostatnio nie straciłem kogoś bliskiego, nie wiedząc niczego o moich poglądach na śmierć Compensa przysyła mi niby-spersonalizowany filmik przedstawiający śmierć jako równiachę i jeszcze stara się przekonać, że z ich ubezpieczeniem „nawet śmierć nie jest straszna”. Jak można być tak nieczułym i aroganckim? Jeżeli kogoś bawi ta konwencja, niech na własne ryzyko ogląda filmik na youtube, ale żeby rozsyłać je na prywatne maile? Brak taktu, brak kindersztuby, brak ogłady! Ten filmik traktuję jako naruszenie mojej prywatności - mówi pan Marek.

Co na to przedstawiciel Compensy i Maria Szuster, psycholog z Ośrodka Edukacji i Psychoterapii „Ego” w Bydgoszczy? O tym w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 31% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.