Kontrole busów zamawia organizator wycieczki

Czytaj dalej
Fot. Michał Gaciarz
Dariusz Nawrocki

Kontrole busów zamawia organizator wycieczki

Dariusz Nawrocki

Z naszą redakcją skontaktował się Czytelnik, który przekazał nam taką oto relację.

Jego syn następnego dnia miał wyjeżdżać na szkolną wycieczkę do Biskupina. Po południu zadzwonił więc pod nr tel. 997 z prośbą o skontrolowanie autokaru. - Skierowano mnie do wydziału ruchu drogowego. Tam usłyszałem, że „nie ma patrolu, który można byłoby rano wysłać” na kontrolę. Zadzwoniłem więc do Inspekcji Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze przyjechali, autokar sprawdzili - opowiada. Nasz Czytelnik był zaskoczony sposobem, w jaki do sprawy podszedł policjant. Spodziewał się, że policja ma obowiązek wysłać na miejsce patrol.

O wyjaśnienia poprosiliśmy Izabellę Drobniecką, rzecznika prasowego inowrocławskiej policji. - Kontrola autokaru została zrealizowana skutecznie. Nadmieniam, że policjant przekazał rozmówcy informację, że kwestię kontroli autokaru należy zgłaszać z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem telefonicznie lub pisemnie. Ponadto podał, że takiego zgłoszenia dokonuje organizator wycieczki lub przewoźnik - przekonuje Izabella Drobniecka.

Informuje ponadto, że kontrole autokarów prowadzone przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Inowrocławiu lub funkcjonariuszy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, Oddział Inowrocław odbywają się w stałym punkcie kontroli pojazdów w Inowrocławiu przy ul. Pakoskiej. Zgłoszenia i uzgodnienia dokonuje organizator wycieczki lub przewoźnik z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem telefonicznie lub pisemnie. Oto numery telefonów, pod które należy dzwonić: 52 56 65 424 (WRD KPP w Inowrocławiu) lub 52 35 37 582, 691 386 253 (WITD Oddział Inowrocław).

Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.