Kontrola z ratusza od stycznia z kolędami rusza

Czytaj dalej
Fot. Pawel Miecznik
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Kontrola z ratusza od stycznia z kolędami rusza

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Poznaliśmy plan pracy wydziału kontroli wewnętrznej na 2016 rok. Na tapetę zostaną wzięte stowarzyszenia, które korzystają z finansów miasta Chojnice.

Pracownicy tego wydziału w każdym miesiącu roku kontrolują średnio dwa stowarzyszenia, kluby, instytucje czy też wydziały z ratusza. Sprawdzają prawidłowość wykorzystania środków z urzędu miejskiego na realizację zadań publicznych.

W styczniu „kolędowanie” wydział kontroli wewnętrznej rozpocznie w wydziale gospodarowania nieruchomościami oraz w Chojnickim Towarzystwie Sportów Wrotkarskich „Roller”, które otrzymało 5,5 tys. zł na szkolenie i zawody wrotkarskie.

W lutym kontrola obejmie dwa największe kluby - Chojniczankę oraz ChKŻ. Chojniczanka otrzymała w 2015 roku 100 tys. zł na szkolenie dzieci i młodzieży. Kontrola sprawdzi też prawidłowość wypłaty stypendiów. Natomiast ChKŻ wykaże prawidłowość wykorzystania 59 tys. zł na szkolenie.

W marcu komisja sprawdzi dwa kolejne kluby sportowe - Red Devils (23 tys. zł na szkolenie dzieci i młodzieży oraz stypendia dla piłkarzy Red Devils) oraz Kolejarz Chojnice (11,9 tys. zł na szkolenie dzieci i młodzieży).

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.