Konto dla seniora wybierz z głową

Czytaj dalej
Fot. 123RF
(jz)

Konto dla seniora wybierz z głową

(jz)

Niemal każdy bank ma już w swojej ofercie konto przygotowane z myślą o osobach starszych. Bywa, że proponuje do niego dodatkowe usługi.

Mamy ponad 7 mln osób, które ukończyły 65 lat. To pokaźna rzesza klientów. Banki starają się więc dopasować ofertę do 
ich potrzeb, przyzwyczajeń.

Dziś o darmowe konto już trudno, są takie najczęściej na 
zasadach promocyjnych, przez określony czas, na przykład dwa lata. Po tym okresie trzeba już za konto płacić. Ważne jest, ile i za co płacimy. Promocja czasami zależy od tego, jaka kwota miesięcznie wpływa na 
konto.

Dla osób starszych często ważny jest łatwy dostęp do pieniędzy, czyli bezpłatne bankomaty lub bezpłatne wypłaty/wpłaty w banku. Sprawdźmy, ile płacimy za 
przelewy do obcego banku.

Banki coraz chętniej dodają tzw. assistance, czyli możliwość skorzystania z dodatkowych usług, już niebankowych. Może to, np. być wizyta lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, pielęgniarki, ale też fachowców różnych branż, którzy usuną domowe usterki - elektryk, hydraulik.

Jeśli zamierzamy z takich usług skorzystać dopytajmy, na jakich to jest zasadach? Czy płacimy za nie miesięczny ryczałt bez względu, czy z nich korzystamy? Czy lekarz przyjedzie na każde nasze wezwanie, czy tylko w ściśle określonych sytuacjach?
Upewnijmy się też, czy fachowcowi płacimy za robociznę czy tylko za materiały?

(jz)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.