Konsul Republiki San Escobar obraził naród

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Jacek Deptuła

Konsul Republiki San Escobar obraził naród

Jacek Deptuła

Prokuratura pod wodzą Zbigniewa Ziobry zabiera się za satyryków. Bydgoski felietonista został oskarżony za to, że w swojej rubryce dopuścił się obrazy wszystkich Polaków.

Zapewne Antoni Szpak, bydgoski satyryk i felietonista, długo będzie analizował w celi więziennej uroczystości 26. rocznicy powstania Radia Maryja, hucznie obchodzone w grudniu 2017. Może nawet resocjalizację zapewni skazanemu przymusowe - słuchanie stacji Tadeusza Rydzyka i oglądanie Telewizji Trwam. Grożą mu bowiem trzy lata odsiadki za grudniowy felieton w Tygodniku Angora, którego jest stałym współpracownikiem.

Pomyłka, ale nie pisarska

Oficjalnie najcięższe działa wytoczył przeciw satyrykowi Naród Polski rękoma łódzkiej prokurator Agnieszki Głuszczak. Po przeczytaniu krótkiego felietonu Szpaka o radiomaryjnej gali postawiła mu całą litanię zarzutów. Inkryminowany felietonista podejrzany jest o przestępstwa z art. 133 Kodeksu karnego na podstawie art. 105 kpk; dalej - z art. 135 par. 2; prócz tego z art. 226 par. 3 i wreszcie z art. 216 par.2 w związku z art. 11 par. 2 tegoż Kodeksu karnego. Żeby nie komplikować zanadto - to zarzuty z kategorii przestępstw przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej, przeciw Narodowi, Prezydentowi i - w podtekście - Prezesowi PiS.

Więcej o sprawie przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jacek Deptuła

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.