Konopnickiej w Sępólnie będzie piękna i z minirondem

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane
Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Konopnickiej w Sępólnie będzie piękna i z minirondem

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Warunki atmosferyczne są sprzyjające. Nie ma mrozu i deszczy. Można więc budować. Ulica będzie przyjaźniejsza i dla pieszych, i kierowców.

Mieszkańcy ulicy Konopnickiej będą się mogli poruszać po nowej nawierzchni - jezdni i chodnikach. Cała infrastruktura budowana jest tam od podstaw.

Zgodnie z projektem robotnicy kładą nawierzchnię z kostki polbrukowej. W tej technologii będzie całość - nie tylko chodniki, ale i wjazdy do posesji. Uwagę już teraz przykuwa niewielkie rondo.

Prace budowlane na zlecenie sępoleńskiego samorządu realizuje Zakład Transportu i Usług w Sępólnie. Całkowita wartość przebudowy ulicy to 260 tys. zł, są to środki pochodzące w 100 proc. z budżetu gminy Sępólno. Samorząd nie pozyskał na nią zewnętrznego dofinansowania. Ulica Konopnickiej jest już kolejną modernizowaną drogą na terenie gminy Sępólno. W ubiegłym roku samorząd zbudował na nowo między innymi ulicę Broniewskiego, Składową i drogę z Wiśniewki do Wiśniewy.

Przebudowane zostały też ulice Komierowska i 27 Stycznia. W planach na rok 2016 jest też modernizacja ulic: Reymonta, Mickiewicza oraz ulic Moniuszki i Małcużyńskiego na osiedlu Jana Pawła II.

Osiedle przez lata niezauważane będzie więc teraz przeżywało boom budowlany. Samorządowcy stawiają teraz na drogi. W ub.r. na własne inwestycje wydali aż 18 mln zł, a te w partnerstwie wyniosły aż 22 mln zł.

Środki, które na nie wydano, stanowią łącznie ok. 90 proc. budżetu miasta. Takim rekordem wypada się chwalić i burmistrz Waldemar Stupałkowski skwapliwie korzysta z okazji, by to czynić.

- Naszym priorytetem była budowa i modernizacja dróg - mówi.

Skąd ten rekord?Najdroższa była modernizacja oczyszczalni ścieków oraz stacji uzdatniania wody. Koszt - ponad 21 mln zł. Samorząd dołożył 1 mln zł.

Anna Klamananna.klaman@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.