Konkursy bywają dla młodych muzyków dopiero początkiem ich dalszej drogi [rozmowa]

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Anna Stasiewicz

Konkursy bywają dla młodych muzyków dopiero początkiem ich dalszej drogi [rozmowa]

Anna Stasiewicz

Rozmowa z Didierem Schnorkhiem, sekretarzem generalnym Światowej Federacji Międzynarodowych Konkursów Muzycznych w Genewie.

- To pierwsza Pana wizyta w Bydgoszczy? Jakie wrażenia?
- Tak, jestem w Bydgoszczy pierwszy raz, ale miasto już zdążyło mi się spodobać. Macie fajną starą zabudowę. Miałem też okazję być w operze, gdzie wrażenie zrobiła na mnie zarówno orkiestra, jak i artyści. Jedyne, na co mogę narzekać, to pogoda. Mam nadzieję, że jak przyjadę latem, będzie o wiele lepiej (śmiech).

Konkursy bywają dla młodych muzyków dopiero początkiem ich dalszej drogi [rozmowa]
Fot. Anna stasiewicz Didier Schnorkh był w Bydgoszczy po raz pierwszy

- Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Paderewskiego jest członkiem Światowej Federacji Międzynarodowych Konkursów Muzycznych...
- W mojej opinii jest jednym z tych dobrych konkursów. Przede wszystkim ważny jest jego patron. To wzór dla młodzieży - był nie tylko muzykiem, ale i dyplomatą. Sam konkurs daje ogromną wolność, co nie jest częste. Jest też bardzo nowocześnie zorganizowany, z m.in. doskonale urządzonym zapleczem medialnym.

- A co daje konkurs młodym pianistom, którzy w nim uczestniczą?
- Zwycięstwo w konkursie na pewno bardzo pomaga, ale pamiętajmy też, że konkurs jest tylko początkiem ich dalszej drogi. To jednak młodzi ludzie muszą pilnować swojej kariery.

Światowa Federacja w Genewie zrzesza obecnie ok. 120 najbardziej renomowanych konkursów.

Anna Stasiewicz

W redakcji odpowiadam za lokalny samorząd i działania władz, chociaż z racji mojego wykształcenia, w kręgu zainteresowań jest również historia oraz polityka samorządowa.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.

[ zamknij ]
pomoc
poprzednie nastepne
zamknij