Koniec z naciąganiem seniorów na pokazach. Firmy mają być surowiej karane!

Czytaj dalej
Fot. 123RF
Małgorzata Stempinska

Koniec z naciąganiem seniorów na pokazach. Firmy mają być surowiej karane!

Małgorzata Stempinska

Dobra wiadomość dla seniorów. Firmy, które zapraszają ich na prezentacje, podczas których wciskają drogie garnki czy pościel, mają być surowiej karane. I to prawdopodobnie już od przyszłego roku.

Propozycję zmian przepisów przygotował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Najkrócej mówiąc: chodzi o ukrócenie nieuczciwych praktyk naciągania seniorów na drogie towary na prezentacjach.

Każdy pokaz w rejestrze

UOKIK proponuje, by każdy pokaz handlowy musiał być zgłaszany Inspekcji Handlowej co najmniej na dwa tygodnie przed jego datą.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przygotował propozycję zmian przepisów, by ukrócić nieuczciwe praktyki naciągania seniorów na drogie towary na prezentacjach.

Więcej o tym czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.