Koniec laby dla „Chojny”

Czytaj dalej
Fot. Picasa
Tomasz Malinowski

Koniec laby dla „Chojny”

Tomasz Malinowski

Pierwszoligowa Chojniczanka wraca, po urlopowej przerwie, do treningów. W sobotę część piłkarzy czeka pierwszy sprawdzian - turniej Amber Cup.

Ale w klubie przy ul. Mickiewicza w piłkę zagrano już w Nowy Rok. Odbył się bowiem mecz z udziałem klubowej społeczności (działacze, sponsorzy, trenerzy, byli zawodnicy, sympatycy). Padło w nim 16 bramek (pierwszego gola w 2016 r strzelił Jakub Skiba). W ekipie zwycięskiej (żółto-niebieskich) wystapił Jarosław Klauzo, wiceprezes ds. sportowych.

Poza tym część zawodników uczestniczyła w spotkaniach z kibicami, którzy mogli bezpośrednio uzyskać ciekawe informacje o zespole.

Mariusz Pawlak, opiekun chojniczan, zaprosił zawodników na najbliższy czwartek. Prócz omówienia kwestii organizacyjnych pierwsze dwa dni poświęcone zostaną na badania. Piłkarze zostaną zważeni (!), bowiem przed urlopami każdy z nich miał określony limit wagi. Ponadto przewidziano sprawdziany - szybkościowy i wydolnościowy. Na podstawie tych wyników można będzie ustalić obciążenia treningowe.

W piątek szkoleniowiec ustali skład na halowy turniej pod nazwą „Amber Cup”. To już X edycja tej imprezy, która w tym roku mieć ma szczególny charakter. Patronem turnieju jest bowiem PZPN. Prócz pierwszoligowca z Chojnic w PGE Arenie wystąpić mają ekipy ekstraklasowych: Lechii, Górnika Łęczna, Piasta Gliwice i Podbeskidzia, Drutex-Bytovia, oraz Dynama Mińsk i Skonto Ryga. W ekipie o nazwie „Fabryka Futbolu” mają wystąpić byli i aktualni reprezentanci kraju. Przebieg sobotniego turnieju pokaże stacja Polsat Sport, będzie więc okazja zobaczyć na żywo wielu wartościowych piłkarzy.

Koniec laby dla „Chojny”
Monika Smól Czy Tomasz Mikołajczak zdąży się wykurować? Jego goli i podań brakowało zespołowi podczas rundy jesiennej.

Kibiców Chojniczanki interesują najbardziej kwestie kadrowe. Wiadomo od dawna, że Chojnice pożegnał (za porozumieniem stron) Dragan Jelić. Zrezygnowano takżęe z usług Radosłąwa Bartoszewicza i Paula Grischoka, lecz klub i zainteresowani negocjują wciąż warunki odejścia. Do gdańskiej Lechii powrócił reprezentacyjny („młodzieżówka”) bramkarz Damian Podleśny.

O ewentualmnych transferach w klubie na razie cicho, sza. Ale pojawił się pewien trop poszukiwań; w kłopotach organizacyjnych znalazły się dwa czołowe kluby po rundziej jesiennej - Dolcan Ząbki (6. miejsce) i Stomil Olsztyn (lokata wyżej). Jest prawdopodobne, że te drużyny mogą (?) nie przystąpić do rundy rewanżowej. Przypomnijmy, że w Dolcanie występuje trzech graczy (Marcin Krzywicki, Damian Świerblewski i Kamil Wiktorski) związanych z regionem.

Transfery transferami, lecz fani Chojniczanki kibicują mocno Tomaszowi Mikołajczakowi. Przypomnijmy, napastnik uległ kontuzji kolana podczas wyjazdowego meczu w Płocku z Wisła. Bardzo szybko poddał się operacji. A że proces gojenia przebiegał bez komplikacji, popularny „Miki” dosyć wcześnie rozpoczął rehabilitację. Piłkarz czyni stałe postępy, a że jest bardzo zdeterminowany szybkim powrotem na boisko, ćwiczy ze zdwojoną ambicją.

Nie wydaje się jednak, aby Mikołajczak był gotowy na inaugurację wiosennych gier (8 marca). W optymistycznych prognozach powrót jednego z najskuteczniejszych graczy ubiegłego sezonu będzie możliwy w drugiej połowie rozgrywek.

Tomasz Malinowski

Tomasz Malinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.