Koncerty na innej scenie, opieka w MDK

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
(pak)redakcja.znin@pomorska.pl

Koncerty na innej scenie, opieka w MDK

(pak)redakcja.znin@pomorska.pl

Dom Kultury w Barcinie mimo, że został niedawno odmalowany, może zostać przeniesiony do pomieszczeń po byłej bibliotece oraz funkcjonującej przy ul. Lotników opieki społecznej.

Na niedawny koncert Katarzyny Żak odświeżona została sala koncertowa oraz pomieszczenia administracyjne. Jednak już podczas ostatniej sesji podjęto uchwalę, w której zabezpieczono - na razie - 8 tys. złotych na przebudowę (dokładniej jej koncepcję) Miejskiego Domu Kultury przy ul. Mogileńskiej. Niewykluczone, że tu powstanie dom dziennego pobytu i przeniesiony zostanie Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Tomasz Gronet, dyrektor MDK dostrzega plusy ewentualnych przenosin. To przede wszystkim pomieszczenie, w którym funkcjonowała czytelnia i wypożyczalnia. To idealne miejsce np. na organizację koncertów czy różnego rodzaju przedstawień.

Plusy zmiany siedziby widzi także Dorota Dokładna, szefowa barcińskiej pomocy społecznej. Dodaje, że obecna jeszcze siedziba MDK lepiej nadaje się na lokalizację domu dziennego pobytu, niż chociażby pomieszczenia przy ul. Dworcowej (które jeszcze do niedawna były w tej kwestii brane pod uwagę - przyp.red).

Plusem jest bliska odległość do biblioteki, ośrodka zdrowia. Poza tym MDK znajduje się w ścisłym centrum miasta.

Jeśli jednak dom kultury zostanie zaadaptowany na nową siedzibę MGOPS-u i dom dziennego pobytu, nie zmieści się w nim już świetlica środowiskowa. - Rezygnować z projektu nie powinniśmy - zaznacza nasza rozmówczyni. - Jest potrzeba społeczna w tym zakresie. Trzeba szukać usytuowania w innym miejscu - dodała.

(pak)redakcja.znin@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.