Koncert charytatywny dla Olka i Mikołaja

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Koncert charytatywny dla Olka i Mikołaja

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Chorych dzieci jest całe mnóstwo. Nie wszystkie mają szansę zdobyć środki na kosztowne leczenie. W Chojnicach można im w tym pomóc.

W sobotę warto przyjść o godz. 12 do Chojnickiego Centrum Kultury na koncert charytatywny „Dzieci dzieciom”, na który zapraszają Sabat Szefowych, ChCK i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.

W koncercie wezmą udział uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Piano” w Człuchowie oraz zaproszeni goście: Arkadiusz Pepliński - fortepian. W programie: inscenizacja kabaretowo-muzyczna „Złote gody”, aukcja przedmiotów na rzecz chorych dzieci, występy wokalne i taneczne, recital fortepianowy muzyki rozrywkowej.

- Wszystkie środki, jakie uda się nam zebrać, zostaną przeznaczone na leczenie dwóch chorych chłopców - informuje Beata Królicka z Sabatu Szefowych.

Na co są potrzebne pieniądze? Olek choruje na hepatomegalię, zespół wad wrodzonych, rozszczep i skoliozę kręgosłupa, ma obustronne zwichnięcie stawów biodrowych, uszkodzenie drogi wzrokowej oraz wzmożone napięcie mięśniowe. Jest niezbędna dla niego stała opieka specjalistów i kosztowna rehabilitacja.

Mikołaj cierpi na poważną wadę kręgosłupa, ma przepuklinę oponowo-rdzeniową, a choroba powoduje szereg problemów neurologicznych, dlatego konieczna jest stała specjalistyczna rehabilitacja, by wada się nie pogłębiała.

Biorąc po uwagę fakt, że wokół nas nie brak pozytywnych przykładów, że ludzie chcą i mogą pomagać, jest nadzieja, że i dla Olka, i dla Mikołaja zaświeci słońce.

Udało się ostatnio uzbierać pieniądze na operację Laury Szulc w Niemczech, a chory na nowotwór mały Piotruś z województwa zachodniopomorskiego pojedzie na operację oka do Stanów także dzięki pomocy piłkarzy z Realu Madryt. To wszystko sprawia, że rodzice chorych dzieci mają więcej nadziei, bo sami na ogół nie dają rady walczyć z chorobą.

Nie musimy wspierać takich apeli górą złota, wystarczy czasami grosik. Gdy solidarnie dołączą do nas inni.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.