Komunikacja się opłaca. Są już pierwsi chętni

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Muszyński
Mateusz Mazur

Komunikacja się opłaca. Są już pierwsi chętni

Mateusz Mazur

Kilkadziesiąt osób pojawiło się już w kasach ZDMiKP, by zakupić bilet nowego pasażera. Czy będą kolejne promocje na razie nie wiadomo.

W ubiegłą środę Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej rozpoczął sprzedaż tzw. biletu nowego pasażera. Przypomnijmy, że akcja skierowana jest do osób, które w ciągu dwóch ostatnich lat (licząc od sierpnia tego roku) lub jeszcze w ogóle nie wykupiły biletu miesięcznego. Wówczas przy zakupie bilet na najbliższy miesiąc będzie tańszy o połowę. Na wszystkie linie dzienne za normalny zapłacimy 45 złotych, a za ulgowe 22 złote i 50 groszy.

Promocja to kontynuacja akcji z zeszłego roku. Wtedy w czerwcu wyglądało to identycznie. Drogowcy chwalili się, że bilet zakupiły setki pasażerów. Pozwoliło to na przekonanie podróżnych do korzystania z usług komunikacji miejskiej. Są tacy, którzy jeżdżą transportem publicznym do teraz. Dokładne statystyki, jakie przedstawił ratusz wskazują, że w zeszłym roku z promocji skorzystało dokładnie 786 pasażerów, a 65 z nich dalej jeździ autobusami i tramwajami.

Choć na razie bydgoszczanie szturmem nie okupują kas drogowców, to znalazła się już grupa osób, które z miłą chęcią skorzystają z promocji.

- W tej chwili bilet już wykupiło ponad pięćdziesiąt osób, ale trudno dokładnie określić liczbę zainteresowanych - mówi Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy ZDMiKP.

Zarząd dróg powtórzenie akcji potraktował, jako obowiązek. Obiecał to pasażerom już w zeszłym roku, gdy zapowiadano otwarcie linii tramwajowej do Fordonu i sporo zmian w komunikacji miejskiej.

Jednak duża część podróżnych, którzy od lat kupują bilety ma za złe drogowcom, że nie skierują żadnej nowej oferty właśnie do nich. Gdy kilka miesięcy temu rozmawialiśmy z wiceprezydentem miasta, Mirosławem Kozłowiczem mówił nam, że po wakacjach ZDMiKP przygotuje promocję dla stałych pasażerów. Okres letni jest już jednak niemal w połowie a szczegółów nowej promocji dalej brakuje.

Mateusz Mazur

Dziennikarz portalu internetowego Gazety Pomorskiej www.pomorska.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.